Bartosz Janeczek przyjmującym BBTS!

Data publikacji: 2017-06-21, autor: Maciej Kaliciński

Trzeci sezon z rzędu nasze barwy będzie reprezentował Bartosz Janeczek, który zmieni pozycję na boisku.

 

 

Bartosz Janeczek w nowym sezonie zagra na pozycji przyjmującego, będzie to jego trzeci rok występów w BBTS. Bartek urodził się 12 lipca 1987 roku w Krakowie, mierzy 198 cm wzrostu. W przeszłości występował m.in. w AZS Częstochowa, Chaumont Volley 52 czy Transferze Bydgoszcz. Do BBTS trafił przed sezonem 2015/2016, był podstawowym atakującym bielszczan zdobywając łącznie 678 punktów.

 

W nowym sezonie będziesz przyjmującym, skąd wziął się ten pomysł?

 

Postanowiłem coś zmienić w swojej siatkarskiej przygodzie, stąd też prowadziłem rozmowy zarówno z trenerem Chudikiem, jak i prezesem Pluszyńskim, aby w następnym sezonie zagrać na przyjęciu. Moja decyzja została pozytywnie odebrana co też utwierdziło mnie, że ta zmiana wyjdzie mi na dobre. Jestem zmotywowany do pracy na nowej pozycji. Wiem, że nie będzie łatwo jednak wierzę w to, że jeżeli wykonam „milion” odbiorów piłki to poczuję się pewnie w tym elemencie.  

 

W przeszłości miałeś już okresy gry na przyjęciu, jak to wspominasz?

 

W szkole mistrzostwa sportowego oraz w rozgrywkach młodzieżowych dość często grałem na przyjęciu, jeszcze w moim pierwszym meczu w Pluslidze w barwach Gwardii Wrocław wyszedłem w roli przyjmującego. W Gwardii jednak zostałem przestawiony na atak i tak już zostało. W sezonie 2014/2015 z powodu kontuzji Michała Bąkiewicza rozegrałem pół sezonu na przyjęciu. Nawet w poprzednim sezonie „liznąłem’’ trochę przyjęcia, więc kilka razy już miałem okazję gry na tej pozycji, za każdym razem czułem, że robię coś zupełnie nowego, odmiennego i może nawet trochę ciekawszego od tego co się robi grając na pozycji atakującego. Wspominam te krótkie epizody bardzo dobrze i już nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu i treningów na przyjęciu. 

 

W zespole zachodzą duże zmiany kadrowe, przed Tobą trzeci sezon gry w BBTS, co możesz powiedzieć o nowych rozgrywkach, jakie stawiasz sobie cele? 

 

Biorąc pod uwagę to, że w następnym sezonie dwa zespoły spadną bezpośrednio do niższej ligi a zespół z miejsca 14 będzie grał baraż, to ten sezon będzie w moim odczuciu mega ciekawy i niektóre zespoły zostaną poddane weryfikacji pod względem poziomu i potencjału sportowego. Patrząc na wyniki z poprzednich sezonów, można przyjąć, że to też będzie dotyczyło BBTS, stąd duże zmiany kadrowe w klubie, aby stworzyć drużynę, która podoła wyzwaniu jakim będzie uzyskanie jak najwyższego miejsca w lidze. Co do moich celów to są związane z nową pozycją ,a dokładnie to, żeby jak najszybciej odnaleźć się w roli przyjmującego.  

 

Między sezonami grasz na plaży, traktujesz to jako przygotowanie do sezonu czy bardziej jako rozrywkę?  Traktuję to jako formę aktywności między sezonami, żeby po prostu cały czas być w ruchu, do tego klimat gry na piasku bardzo mi się podoba. Na turniejach panuje wspaniała atmosfera, organizacja jest na bardzo wysokim poziomie, więc jeśli tylko mam okazję to biorę udział w turniejach plażówki.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony