Mariusz Gaca: Zespół ciekawy i z ambicjami

Data publikacji: 2017-09-01

Rostislav Chudik, trener BBTS Bielsko-Biała:

Nowy sezon rozpoczęliśmy początkiem sierpnia, doszło do drużyny sporo nowych zawodników. Czeka nas bardzo trudny sezon, wiemy, o jaką stawkę walczymy. Liga zostanie zmniejszona, zrobimy wszystko by uniknąć nerwów. Wracając do poprzedniego sezonu uważam, że zespół mógł osiągnąć więcej, nie pomagały nam kontuzje, brakowało czasami szczęścia. W tym sezonie działamy inaczej, zbudowaliśmy mocniejszą drużynę. Od jutra będziemy trenować w komplecie, bo dzisiaj dołączył do nas Harrison Peacock. Mamy bardzo dobre warunki do pracy - czeka nas jeszcze obóz w Kielnarowej, dwa turnieje, kilka sparingów, będzie to trudny kolejny miesiąc przygotowań.

 

 

Daniel Wolny, trener BBTS II Bielsko-Biała:
Najważniejsza informacja jest taka, że tę drugą ligę udało nam się w Bielsku-Białej stworzyć. Ja myślę, że przede wszystkim ci najmłodsi siatkarze mogą być zadowoleni z tego faktu. Wreszcie jest szansa powalczyć tak na prawdę w swoich barwach i mieć otwarte drzwi do kariery seniorskiej, zawodowej. Warto też dodać, że przy II lidze powstaje też zespół juniorski, zatem jakaś ciągłość w szkoleniu zostaje zachowana. Sezon przygotowawczy zaczęliśmy na przełomie lipca i sierpnia. Widać, że treningi przynoszą dobre efekty. Rozegraliśmy już trzy sparingi, które wygraliśmy. Warto dodać, że w składzie mamy w większości dwudziestolatków, oprócz nich jest dwóch bardziej doświadczonych graczy z ograniem w tej lidze. W zespole mamy też zawodników ze srebrnej drużyny Pawła i Wojtka Gradowskich. Serdecznie zapraszam na nasze mecze w zbliżającym się sezonie.

 

Mariusz Gaca, kapitan BBTS Bielsko-Biała:

Jesteśmy teraz w dosyć ciężkim treningu. Mamy nowy zespół, ale na pewno bardzo ciekawy i z ambicjami. Jeśli będziemy podchodzić do meczów skoncentrowani, to o wynik się nie boję. Teraz jest taki etap budowania formy, która ma wystarczyć na cały sezon. Docieramy się i zgrywamy by ta siatkówka była jak najlepsza dla oka i przyciągnęła kibiców do hali. Dla tych kibiców w Bielsku-Białej chce się grać, liczę na ich doping a my na pewno odwdzięczymy się dobrą grą.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony