Beskidy 2017. Finały

Data publikacji: 2017-09-02

GKS Katowice zwycięzcą XVI Międzynarodowego Turnieju Siatkarskiego Beskidy 2017. Tym samym zakończyła się passa bielszczan, którzy wygrywali ten turniej przez trzy sezony z rzędu.

 

godzina 11.00 VKP Bystrina SPU Nitra - VK Ostrava 3:0 (25:18, 26:24, 29:27).
godzina 13.10 BBTS Bielsko-Biała - GKS Katowice 1:3 (21:25, 25:21, 22:25, 24:26)

BBTS zagrał w składzie: Macionczyk (2), Tarasow (12), Siek (7), Bucki (15), Janeczek (7), Gaca (1) oraz Czauderna, Marek (libero), Peacock, Krikun (5), Łukasik (7), Cedzyński (3).


Zgodnie z zapowiedziami trenerzy obu drużyn także w drugim meczu sporo rotowali składem, testując różne warianty i ustawienia. Rostislav Chudik w pierwszej szóstce dokonał dwóch zmian w porównaniu z piątkowym półfinałem. W miejsce Olega Krikuna pojawił się Jakub Bucki, z kolei na środku siatki zobaczyliśmy Wojciecha Sieka, który zmienił Bartosza Cedzyńskiego. Na poziom gry z pewnością nie mogła narzekać widowownia zgromadzona w hali pod Dębowcem. Obie drużyny popisywały się zarówno składnymi akcjami, jak i mocnymi serwisami, było też kilka dłuższych wymian. Choć w ostatecznym rozrachunku górą okazali się być katowiczanie to wynik mógł być także odwrotny - losy dwóch ostatnich partii decydowały się w samych końcówkach, w których więcej zimnej krwi zachowywali podopieczni Piotra Gruszki. W bielskich szeregach najlepiej punktującym graczem był Jakub Bucki, który na boisku przebywał przez większą część meczu. Całe zawody rozergał za to Wiaczesław Tarasow oraz Wojciech Siek. W poniedziałek drużyna BBTS wyjeżdża na obóz do Kielnarowej, gdzie będzie szlifować formę przez 10 dni. W tym czasie bielszczanie zagrają sparingi z Asseco Resovią Rzeszów oraz Stalą Nysa.

 

 

Nagrodę im. Henryka Kubicy dla najlepszego rozgrywającego turnieju z otrzymał Maciej Fijałek (GKS Katowice)

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony