Miedziowi pod Dębowcem

Data publikacji: 2017-10-10, autor: Maciej Kaliciński

Z szóstą drużyną poprzedniego sezonu i aktualnym wiceliderem tabeli zagramy w 4. kolejce Plusligi.

 

Drużyna Cuprum Lubin to szósty zespół poprzedniego sezonu. W okresie transferowym klub z Lubina nie ustrzegł się zmian kadrowych, które dotknęły także posadę pierwszego szkoleniowca. Po kilku sezonach z dalszego prowadzenia zespołu zrezygnował Gheorge Cretu. Także główny architekt gry - Grzegorz Łomacz - zmienił barwy klubowe (PGE Skra Bełchatów). Ponadto zespół opuścili Mateusz Malinowski (Espadon Szczecin), Igor Grobelny (Alpenvolleys), Paweł Rusek (Asseco Resovia Rzeszów). Do Grecji wyjechał Marcus Böhme, który podczas meczu w Lubinie w poprzednim sezonie napsuł bielszczanom sporo krwi. Na ławce szkoleniowej Cuprum zobaczymy całkiem nowy francusko-polski duet Patrick Duflos i Tomasz Wasilkowski. W ekipie Miedziowych pozostali jednak najskuteczniejsi bombardierzy - Robert Taht oraz Łukasz Kaczmarek. Lubiński kierunek obrał doświadczony słowacki rozgrywający Michał Masny oraz serbski przyjmujący Milos Terzić. 

 

 

Cuprum Lubin zajmuje obecnie drugie miejsce w ligowej stawce, lubinianie mają komplet zwycięstw - dwa bez straty seta przed własną publicznością z MKS Będzin oraz Dafi Społem Kielce, jedno wyjazdowe po tie-breaku w Szczecinie.

 

W poprzednim sezonie dwukrotnie lepsi okazali się być lubinianie, którzy zarówno w Bielsku-Białej, jak i w Lubinie pokonali BBTS w trzech setach. Początek środowego spotkania o godzinie 18.00 w Hali pod Dębowcem.

 

Pełna kadra Cuprum Lubin:

2    Łukasz Kaczmarek    atakujący
3    Keith Pupart    przyjmujący
5    Adam Michalski    środkowy
6    Milos Terzić    przyjmujący
7    Maciej Gorzkiewicz    rozgrywający
8    Adrian Patucha    atakujący
9    Robert Taht    przyjmujący
10    Dawid Gunia    środkowy
11    Filip Biegun    przyjmujący
12    Przemysław Smoliński    środkowy
13    Michał Masny    rozgrywający
16    Piotr Hain    środkowy
17    Marcin Kryś    libero
18    Bartosz Makoś    libero


wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony