Rezerwy w play-off

Data publikacji: 2018-03-20, autor: Maciej Kaliciński

Bielszczanie w piątek ulegli w hali pod Dębowcem drużynie Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. W szeregach drużyny rywali zagrał jednak nieuprawniony zawodnik - Marcin Ernastowicz - i wynik meczu został zweryfikowany jako walkower dla BBTS.

 

Był to mecz o awans do najlepszej ósemki po fazie zasadniczej. Na boisku bielszczanie przegrali 0:3, jedynie w pierwszej partii prowadzili grę by w końcówce oddać zwycięstwo gościom. Ci do meczu przystąpili z wzmocnieniami z Plusligi - zagrał m.in. przyjmujący Marcin Ernastowicz. Sztab bielskiego zespołu po meczu postanowił zweryfikować skład przyjezdnych pod kątem ich występów w Pluslidze. W dniu dzisiejszym BBTS otrzymał odpowiedź z Pionu rozgrywek - w komunikacie czytamy, że

w związku z grą w rozgrywkach 2-ligowych zawodnika Marcina Ernastowicza - należącego do 10-osobowego trzonu zespołu PlusLigi wynik meczu:

Nr 127 – BBTS II Bielsko-Biała – Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel 16.03.2018

zostaje zweryfikowany jako walkower dla zespołu przeciwnego.

 

Tym samym BBTS II Bielsko-Biała zajmuje siódme miejsce w ligowej stawce i w fazie play-off zmierzy się z drugą drużyną tabeli - ZAKSĄ Strzelce Opolskie. O terminach meczów będziemy informować gdy tylko dopięte zostaną wszelkie formalności.

 

BBTS Bielsko-Biała - Akademia Talentów Żory 0:3 (22:25, 21:25, 17:25), po weryfikacji: 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
Skład BBTS: Kapa, Trzaska, Woźniak, Skotarek, Czerwiński, Skowroński oraz Czauderna (libero) Michalec, Lejawa, Madej, Polok.

 

Brak zdjęć w wybranej galerii

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony