II liga skończyła sezon

Data publikacji: 2018-04-10, autor: Maciej Kaliciński

Drugą porażkę w rywalizacji play-off z ZAKSĄ Strzelce Opolskie poniosła drużyna BBTS II Bielsko-Biała. Tym samym nasi zawodnicy zakończyli sezon rozgrywkowy na 7. miejscu.

 

ZAKSA Strzelce Opolskie - BBTS II Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:18, 25:20)

Skład BBTS: Czerwiński, Trzaska, Skotarek, Kapa, Woźniak, Polok, Czauderna (l) oraz Michalec, Madej, Bochenek, Lejawa, Czyż

 

O kilka zdań podsumowujących rozgrywki poprosiliśmy trenera Daniela Wolnego: Sezon powoli dobiega końca, choć jeszcze przed nami okres przejściowy, również bardzo ważny ze szkoleniowego punktu widzenia. Sezon trudny, jak to zwykle bywa przy pierwszym tego typu doświadczeniu. Mimo, iż bilans zwycięstw do porażek nie jest spełnieniem naszych marzeń, warto zaznaczyć, że grupa V jest chyba najmocniejszą w Polsce. Szybko zarysował się podział pomiędzy drużynami 1-6 i 7-12. Różnica była znaczna, choć i z potencjalnymi faworytami rozegraliśmy kilka ciekawszych pojedynków (choćby pierwszy ćwierćfinał przeciwko ZAKSIE, której ulegliśmy dopiero po.tie-break'u). Siódme miejsce, które ostatecznie udało się zdobyć, uważam jednak za nasz sukces. Uplasowaliśmy się tuż za najmocniejszymi ekipami, a biorąc pod uwagę kilka faktów, które stawiały nas w trudniejszej sytuacji już na starcie (m. in. powołanie drużyny do życia w lipcu, czyli na miesiąc przed startem przygotowań), sukces ten jest tym większy. Niczego jednak nie udałoby się zbudować, gdyby nie pomoc władz i pracowników klubu, dobra współpraca z trenerem pierwszego zespołu, Pawłem Gradowskim, ciężkia praca sztabu (z drugim trenerem Wojtkiem Gradowskim i Kubą Białkiem fizjoterapeutą na czele) oraz zaangażowanie tych, którym należą nie największe podziękowania - wszystkich zawodników.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony