BBTS poprowadzą bracia

Data publikacji: 2018-07-23, autor: Maciej Kaliciński

W sezonie 2018/2019 drużynę BBTS Bielsko-Biała poprowadzą bracia Gradowscy - Paweł i Wojciech. Proces budowy nowego zespołu jest już prawie zakończony.

 

Paweł i Wojciech Gradowscy z klubem związani są od lat, w nowym sezonie czekają ich kolejne wyzwania, którym wspólnie będą chcieli stawić czoła. Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu umowy z I trenerem Pawłem Gradowskim, który jest związany z naszym klubem od 2013 roku. - mówi nowy prezes klubu, Mirosław Krysta. To szkoleniowiec znany z solidnej pracy, poświęca dużo czasu na treningi techniczne. Poza tym jest ambitny i na pewno jako bielszczanin włoży dużo serca w uzyskanie jak najlepszego wyniku. Drugim trenerem będzie jego brat Wojciech Gradowski, również "nasz" człowiek, były zawodnik m.in. drużyn BBTS-u, Politechniki Warszawskiej, Asseco Resovii Rzeszów. Podczas budowy zespołu przyjęliśmy zasadę, że na każdej pozycji chcemy mieć doświadczonego zawodnika, od którego pozostali - perspektywiczni siatkarze będą mogli się uczyć.

 

Bracia Gradowscy z sukcesami prowadzili zespół BBTS w rozgrywkach Młodej Ligi. Pracowaliśmy z Wojtkiem w Młodej Lidze przez cztery lata, które zakończyliśmy Wicemistrzostwem Polski, dlatego po rocznej przerwie chciałem abyśmy wrócili do tego systemu - komentuje trener BBTS, Paweł Gradowski.   Mój brat dysponuje bardzo dużym doświadczeniem ligowym, którego czasem mi brakuje i doskonale przez to się uzupełniamy. Każdy trener chce zbudować zespół, który będzie wygrywał, chodził z wysoko podniesioną głową i był dumny, że reprezentuje Nasz klub. Czy uda nam się to od razu - czas pokaże, czeka nas wszystkich trudne zadanie ponieważ ponownie został wymieniony prawie cały skład, a jak wiemy gry zespołowe bardzo lubią stabilizację.

 

Budowa zespołu, który poprowadzą bracia Gradowscy jest już na ukończeniu.  Obecnie czekamy na ostatniego zawodnika, który zamknie naszą kadrę. W składzie z poprzedniego sezonu zostanie czterech graczy - Jarosław Macionczyk, Kajetan Marek, Maciej Skowroński i Tomasz Piotrowski. Kilku pozostałym zawodnikom zaproponowaliśmy nowe kontrakty, niektóre z nich zostały zaakceptowane. W najbliższym czasie będziemy ogłaszać transfery do klubu - dodaje prezes BBTS.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony