Wartościowa rywalizacja

Data publikacji: 2018-09-01, autor: Maciej Kaliciński

Od trzech zwycięstw bielszczanie rozpoczęli drugą część okresu przygotowawczego. Podczas turnieju w Nitrze pokonali wszystkich rywali i drugi raz z rzędu wygrali Turniej o Puchar Rektora SPU Nitra.

 

O kilka słów podsumowania dotychczasowej pracy z zespołem poprosiliśmy trenera Pawła Gradowskiego. Za nami cztery tygodnie przygotowań, gdzie wszystkie jednostki treningowe udało się zrealizować w pełnym wymiarze. A ponieważ przedpołudniowe zajęcia przez dwa tygodnie odbywały się w terenie, to byliśmy mocno uzależnieni od dobrej pogody, która na szczęście nam dopisała. Trenujemy codziennie po dwa razy i pomimo tego, że okres przygotowawczy nie należy do ulubionych przez siatkarzy to osobiście jestem bardzo zadowolony z zaangażowania i jakości pracy chłopaków. Ten pierwszy etap zakończyliśmy wygranym turniejem na Słowacji, ale przed nami kolejny miesiąc siłowni, hali i gier kontrolnych - mówi trener Gradowski.
W Nitrze bielszczanie pokonali Mistrza Węgier, wicemistrza Słowacji i Fatrę Zlin z czeskiej ekstraklasy. Na turnieju pojawiły się drużyny ekstraklasowe z trzech państw, my jesteśmy z pierwszej ligi, więc już pod tym względem rywalizacja z tymi zespołami była dla nas bardzo wartościowa. Dodatkowo wygraliśmy wszystkie trzy spotkania dlatego udział w tym turnieju może być oceniony tylko na plus.Tworzymy nowy zespół, cały czas poznajemy się, te trzy mecze to olbrzymia ilość nowych informacji, statystyki inne od tych treningowych, pierwszy meczowy materiał wideo do analizy, zachowania chłopaków w sytuacjach stresowych, które ciężko wywołać na zwykłym treningu.Przed nami jeszcze dwa turnieje, dodatkowe gry kontrolne, obóz, masa treningów tak aby być jak najlepiej przygotowanym do pierwszego meczu ligowego - dodaje szkoleniowiec.

 

Pierwszy ze wspomnianych turniejów już w przyszły weekend - bielszczanie podejmą VK Ostrawę, Slavię Svidnik oraz MCKiS Jaworzno w turnieju Beskidy 2018.

 

Zdjęcia z turnieju w Nitrze dostępne są tutaj: oficjalna strona VKP Bystrina Nitra, portal MyNitra

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony