Ślepsk - BBTS

Data publikacji: 2018-11-13, autor: Maciej Kaliciński

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli nasi zawodnicy, którzy we wtorkowy wieczór pokonali na wyjeździe drużynę Ślepska Suwałki. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Jarosław Macionczyk.

 

Ślepsk Suwałki - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (22:25, 21:25, 25:17, 22:25)
MVP: Jarosław Macionczyk
Skład BBTS: Macionczyk, Piotrowski, Buniak, Krikun, Suchacki, Cedzyński oraz Koziura (libero), Adamczyk, Firszt, Nowak, Sawicki, Skotarek.

 

Początek meczu należał do miejscowych, którzy po bloku Wojciecha Sieka wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Bielszczanie grali jednak spokojnie, pewnie punktując rywali. Zespół z Bielska-Białej miał problemy jedynie w polu serwisowym, z czasem podopieczni Pawła Gradowskiego popełniali mniej błędów w zagrywce, dzięki czemu różnica punktowa pomiędzy drużynami powiększała się. BBTS wypełnił założenia taktyczne, skutecznie eliminując z gry najgroźniejszych siatkarzy rywali - Patryka Szwaradzkiego i Jakuba Rohnkę. Premierową odsłonę zakończył atakiem z lewego skrzydła Tomasz Piotrowski. Na początku drugiego seta młody przyjmujący niefortunnie opadł po wykonywaniu bloku i doznał kontuzji stopy. W jego miejsce pojawił się Bartosz Firszt. Obraz gry nie zmieniał się - bielszczanie grali z dużym luzem mając kilkupunktową przewagę. W końcówce miejscowi zerwali się jeszcze do ataku, ale nie byli w stanie dogonić rozpędzonego BBTS-u. W trzeciej odsłonie gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, ryzyko podejmowane w polu serwisowym opłaciło się na tyle, że podopieczni Mateusza Mielnika wygrali tę część gry a w kolejnej walczyli o tie-breaka. Ostatnia partia była bardzo wyrównana, gospodarze za wszelką cenę próbowali odwrócić losy meczu, jednak na dobrze dysponowanych tego dnia bielszczan nie umieli już znaleźć recepty.

 

W bielskiej drużynie najwięcej punktowali Rosjanie - Oleg Krikun (16) i Fiedia Suchacki (15). Nagrodą dla najlepszego zawodnika meczu uhonorowano rozgrywającego BBTS, Jarosława Macionczyka.

 

W sobotę bielszczanie zagrają w Częstochowie z miejscowym Exact Systems Norwid. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00 w hali IX LO w Częstochowie.
 

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony