Oleg Krikun: Starać się jeszcze bardziej

Data publikacji: 2019-03-04, autor: Maciej Kaliciński

To była świetna faza zasadnicza w wykonaniu rosyjskiego atakującego naszej drużyny - Olega Krikuna. Zawodnik jest liderem zespołu Pawła Gradowskiego, jak dotąd wystąpił we wszystkich meczach BBTS w sezonie i zdobył - tylko w ligowych meczach - 491 punktów. To najwięcej spośród wszystkich zawodników grających w lidze.

 

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z popularnym Olkiem.

 

W sobotę zakończyliśmy fazę zasadniczą, jak oceniasz tę część rozgrywek w waszym wykonaniu?
Oleg Krikun: Nie do końca jesteśmy zadowoleni, chcieliśmy zakończyć ją w czwórce. Uważam jednak, że najważniejsze było dostanie się do fazy play-off i to zrobiliśmy. Wszystko, co najważniejsze w tej lidze zaczyna się właśnie teraz - od fazy play-off. Zapraszam serdecznie wszystkich kibiców do kibicowania swoim ulubionym klubom, na pewno będzie ciekawie.

 

Zdobyłeś w tym sezonie ligowym już 491 punktów, czy w swojej dotychczasowej karierze to Twój najlepszy sezon?
Bycie najlepszym atakującym ligi to super sprawa, jeszcze nigdy tego nie osiągnąłem. Te 491 punktów to dla mnie na razie najlepszy wynik, ale nie chcę na tym poprzestać. Będę starał się robić wszystko co w mojej mocy, byśmy mogli  wrócić do Plusligi. Będę chciał też pozostać najlepszym atakującym w fazie play-off.

 

Mieszkasz w Kaliningradzie, czy Twoja rodzina i znajomi będą Cię wspierać na meczach w Suwałkach?
Tak, mieszkam w Kaliningradzie, nie jest to daleko od Suwałk. Kibicowali nam podczas meczu meczu ligowego w listopadzie, ale tym razem rodzina nie będzie mogła przyjechać na mecze. Słyszałem jednak, że na wyjazd pojadą nasi kibice, którzy z Bielska-Białej przyjadą do Suwałk i bardzo się z tego powodu cieszymy.

 

Ślepsk Suwałki to rywal, z którym graliście już trzy razy w tym sezonie i wygraliście wszystkie te mecze. Dobrze się wam gra z tym zespołem?
Tak, to prawda - graliśmy już z Suwałkami trzy razy i wygraliśmy trzy razy. Ale osobiście powiem, że dla mnie ta drużyna nie jest bardzo wygodna. Będziemy grać pierwsze spotkania na ich terenie i to będą bardzo ciężkie mecze. Będę starać się jeszcze bardziej i będę motywował swoją drużynę, żebyśmy grali jeszcze lepiej.

 


 

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony