Ślepsk - BBTS - mecz nr 2

Data publikacji: 2019-03-09

W drugim meczu I rundy fazy play-off nasi siatkarze ponownie ulegli drużynie Ślepska Suwałki. Grający po raz pierwszy w sezonie bez Olega Krikuna bielszczanie dzielnie walczyli, ale w decydujących momentach meczu górą byli miejscowi. Teraz rywalizacja przenosi się do Bielska-Białej.

Ślepsk Suwałki - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (26:24, 25:22, 25:23)
MVP: Patryk Szwaradzki

Skład BBTS: Macionczyk, Piotrowski (8), Buniak (6), Skotarek (14), Firszt (12), Cedzyński (6) oraz Marek (libero) Suchacki, Nowak, Sawicki, Oniszk (1).

Pomimo braku swojego lidera bielszczanie dobrze rozpoczęli mecz, wykorzystując błędy rywali. Mikołaj Skotarek, wicemistrz Polski U-23 w barwach BBTS z sezonu 2016/2017, godnie zastąpił Olega Krikuna - punktował 14 razy (1 as, 54% skuteczności). Podobnie jak w piątkowym meczu w końcówkach nasi zawodnicy nie potrafili postawić kropki nad i. Słabsza niż zazwyczaj dyspozycja w polu serwisowym nie pozwoliła bielskim siatkarzom na wypracowanie przewagi na siatce, skrzydłowi gospodarzy nie mieli problemów z kończeniem swoich akcji. Przegrana końcówka pierwszej partii źle wpłynęła na BBTS, drugi set w zasadzie rozpoczął się od stanu 0:6 dla Ślepska. Od tego momentu bielszczanie zaczęli grać i pomimo długiej pogoni nie przyniosła ona skutku. Trzeci set był bardzo wyrównany, znów jednak więcej zimnej krwi zachowali miejscowi, którzy finalnie odnieśli trzysetowe zwycięstwo. Była to druga porażka BBTS "na sucho" w tym sezonie. Na poprawę formy bielszczanie mają 10 dni, wtedy to zostanie rozegrany mecz nr 3 - w środę 20 marca o godzinie 17.30 w Hali pod Dębowcem.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 2:0 dla Ślepska Suwałki.