BBTS - KPS Siedlce - mecz nr 2

Data publikacji: 2019-03-30, autor: Maciej Kaliciński

W sobotnie popołudnie nasi siatkarze bez najmniejszych problemów wygrali drugi mecz z drużyną KPS Siedlce. Bielszczanie w rywalizacji do dwóch zwycięstw wygrali 2:0 i w przyszłą sobotę rozpoczną walkę o 5. miejsce z zespołem Exact Systems Norwid Częstochowa.

 

BBTS Bielsko-Biała - KPS Siedlce 3:0 (25:14, 25:14, 25:21)

Skład BBTS: Macionczyk (5), Firszt (13), Adamczyk (6), Krikun (14), Piotrowski (5), Cedzyński (7) oraz Marek (libero) Oniszk (7)

MVP: Oleg Krikun

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 2:0 dla BBTS.

 

Gospodarze już od pierwszych akcji wykazywali większą koncentrację i wolę walki w porównaniu do gości. Siedlczanie, którzy do stolicy Podbeskidzia przyjechali w okrojonym składzie nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym bielszczanom. BBTS dominował w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a cały mecz zawodnicy braci Gradowskich ustawili sobie już w polu zagrywki, gdzie wykonali 15 punktowych zagrywek. Pełną kontrolę miejscowi zachowali także na siatce, 11 skutecznych bloków utrudniło w znaczny sposób grę drużynie KPS. Jedynie w trzecim secie goście zbliżyli się na punkt (20:19), jednak sobotniego popołudnia to było wszystko, co byli w stanie ugrać tego dnia.

 

BBTS wygrywając dwa mecze z KPS zapewnił sobie możliwość gry o 5. miejsce na koniec sezonu. Już w najbliższą sobotę w Częstochowie bielszczanie zagrają ostatni wyjazdowy mecz w sezonie. Na czwartek 11 kwietnia (godzina 18.00) zaplanowano rewanżowy mecz w hali Pod Dębowcem, jeśli do rozstrzygnięcia będzie potrzebny trzeci mecz zostanie on rozegrany dzień później, także o 18.00.

 

Relacja tekstowa na żywo na naszym klubowym Facebook'u.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony