Libero z kontraktem

Data publikacji: 2019-05-13, autor: Maciej Kaliciński

Kajetan Marek przedłużył swój kontrakt z BBTS Bielsko-Biała. Libero będzie występował w bielskich barwach w nadchodzących rozgrywkach z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

 

Kajetan Marek występuje w BBTS od sezonu 2013/2014, kiedy to reprezentował zespole Młodej Ligi. Zwieńczeniem gry w tych rozgrywkach było zdobycie wicemistrzostwa U-23 w maju 2017 roku. Częścią pierwszej drużyny libero stał się od sezonu 2017/2018. BBTS mam we krwi już znacznie dłużej niż od 2013 roku, ponieważ siatkarsko wychowałem się w młodzieżowym BBTS-ie Włókniarz, jednak rzeczywiście od 6 lat trenuję w hali Pod Dębowcem. Jakby nie patrzeć spędziłem już w tym miejscu szmat czasu i na pewno siatkarsko jest to miejsce moich największych sukcesów. Tutaj także rozpocząłem przygodę z seniorską siatkówką i nauczyłem się funkcjonować w profesjonalnym sporcie. Bielsko-Biała oraz BBTS zawsze było i będzie szczególnym miejscem dla mnie i mam nadzieję, że kolejny sezon przyniesie wiele radości zarówno kibicom, miastu, klubowi jak i mi indywidualnie - mówi libero.

 

Proces budowy nowej drużyny rozpoczął się jeszcze w trakcie końcówki sezonu, teraz jest już na ukończeniu. Personalnie skład na nowy sezon zapowiada się bardzo interesująco. W Bielsku pojawią się siatkarze znani z parkietów ligowych w Polsce stąd na pewno apetyty na dobry wynik są wysokie. Na pewno każdy z nas będzie się starał wnieść do tej grupy wszystko co ma najlepsze i mam nadzieję, że uda nam zbudować zespół, który będzie w stanie walczyć o najwyższe cele. Kibice siatkówki w Bielsku-Białej potrzebują emocji na najwyższym poziomie, co pokazał nasz Klub kibica m.in. jadąc z nami na mecz do Suwałk. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie będą mieli okazję do przeżywania samych pozytywnych emocji na naszych meczach - dodaje Kajetan Marek.

Nasz nowy-stary libero rozwijał się nie tylko pod względem umiejętności siatkarskich, ale także studiował w Akademii Techniczno-Humanistycznej. Do ukończenia studiów pozostało mi jeszcze zaliczyć ostatni semestr i obronić pracę, ale rzeczywiście biorąc pod uwagę moją studencką drogę, jestem na ostatniej prostej. W moim przypadku muszę powiedzieć, że to zadanie nie należy do najprostszych, ponieważ chcąc jak najwięcej uwagi poświęcać siatkówce i z nią wiązać najbliższą przyszłość, ciężko jest mi skupić się na nauce. Niemniej jednak, to że jestem na ostatnim semestrze świadczy o tym, że w miarę skutecznie łączę te obowiązki.

 

Kajetan Marek podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Jest to piąty zawodnik, którego zobaczymy w bielskich barwach w rozpoczynającym się już we wrześniu nowym sezonie. Wcześniej umowy prolongowali: Oleg Krikun, Bartosz Cedzyński, Tomasz Piotrowski a ważny kontrakt ma Bartłomiej Oniszk.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony