Bartłomiej Dorosz środkowym BBTS

Data publikacji: 2019-05-15, autor: Maciej Kaliciński

Trzecim środkowym, który będzie reprezentował nasze barwy w przyszłym sezonie został Bartłomiej Dorosz, podstawowy zawodnik BBTS II Bielsko-Biała.

 

Bartłomiej Dorosz urodził się 12 kwietnia 1996 roku w Głuchołazach. W przeszłości występował w rezerwach Chemika Bydgoszcz, ZAKSie Strzelce Opolskie i BBTS II Bielsko-Biała. W 2017 roku zdobył z naszym klubem wicemistrzostwo Polski do lat 23. W poprzednim sezonie był podstawowym zawodnikiem BBTS II a także uczestniczył w treningach i meczach pierwszej drużyny.

 

Bardzo się cieszę, że będę miał możliwość trenować i grać w 1. lidze. Nie ukrywam, że jest to największy krok w mojej dotychczasowej przygodzie z siatkówką. Jeśli chodzi o cele to wiele się nie zmieni, zawsze wychodzę na mecz z założeniem, żeby go wygrać. Mam nadzieję, że pobyt w 1. lidze pomoże mi się jeszcze bardziej rozwinąć zarówno pod kątem zawodowym, jak i osobistym. Już nie mogę się doczekać pierwszego gwizdka w nadchodzącym sezonie - mówi o swoim angażu "Ryba".

 

Bartek to gracz, na ktorego liczyłem szczególnie, biorąc pod uwagę grę na tym poziomie rozgrywek. Kilkuletnie doświadczenie wyniesione z Młodej Ligi, charyzma i wola walki, to cechy, które miały "pchać" ten niedoświadczony przecież team naprzód. I tak faktycznie było, zwłaszcza w tych decydujących o utrzymaniu się BBTS II w drugiej lidze pojedynkach z MKS Będzin. Od strony technicznej, w bloku zaprezentował się on znakomicie, w zagrywce przyzwoicie, natomiast w ataku ma spore rezerwy, które pewnie jeszcze będzie miał okazje zaprezentować. Fajnie, że kolejny gracz z zespołu rezerw "wskakuje" do pierwszego "szeregu". To pokazuje, że w Bielsku-Białej współpraca pomiędzy sekcjami klubu nie jest fikcją - komentuje transfer swojego byłego gracza Daniel Wolny, szkoleniowiec BBTS II Bielsko-Biała. W ubiegłym sezonie utrzymaliśmy się w 2. lidze, apetyty przed sezonem były większe i pozostaje lekki niedosyt, mimo to indywidualnie uważam sezon za udany. Wcześniej miałem okazję grać w Bielsku-Białej przez dwa lata w Młodej Lidze, myślę, że ten czas był dobrze przepracowany, efektem czego był srebrny medal mistrzostw Polski U-23 - dodaje Bartek Dorosz.

 

 

W nowym zespole środkowy będzie jednym z najmłodszych zawodników. W poprzednim sezonie pierwsza drużyna BBTS-u składała się z mieszanki młodości i doświadczenia w mniej więcej równych proporcjach, od września natomiast w zespole będzie przewaga doświadczonych zawodników. Wydaje mi się, że dzięki temu poziom będzie jeszcze wyższy, a zespół będzie w stanie zachować zimną krew w najważniejszych momentach rozgrywek - kończy nowy środkowy BBTS.

 

 Bartłomiej Dorosz ma 23 lata, mierzy 200 cm wzrostu i dysponuje zasięgiem 340 cm w ataku.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony