Libero w komplecie

Data publikacji: 2019-05-24, autor: Maciej Kaliciński

Drugim zawodnikiem, który będzie występował w przyszłym sezonie na pozycji libero został Klaudiusz Englart, siedemnastolatek z drugoligowych rezerw.

 

Nowy siatkarz BBTS urodził się 25 sierpnia 2001 roku w Bielsku-Białej. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w klubie z Bestwiny. Na pierwsze treningi uczęszczałem do pobliskiego klubu KSG Bestwina. Po jakimś czasie postanowiłem podjąć większe wyzwanie, wiec dołączyłem w szeregi BBTS Włókniarz, gdzie trenowałem pod skrzydłami trenera Wojciecha Bućko oraz Łukasza Sasnala. Poszedłem do szkoły SMS Edu-Sport, tam dostałem szansę pogodzenia nauki z graniem w siatkówkę. Odkąd przyszedłem do BBTS-u w pełni poświeciłem się siatkówce. Nie wyobrażam sobie jak moje życie by wyglądało bez tego sportu. Dzięki tej dyscyplinie poznałem wielu wartościowych ludzi, z którymi dogaduję się dobrze nie tylko na boisku - opowiada o swoich początkach w sporcie.

 

 

W poprzednim sezonie Klaudiusz bronił barw BBTS II Bielsko-Biała, z którym wywalczył utrzymanie na drugoligowych parkietach. Ogromnie cieszy mnie fakt, że ktoś taki, jak Klaudiusz dostaje od klubu wielką szansę. Młody, zdolny, ale przede wszystkim niezwykle ambitny i pracowity. Takie osoby zasługują na zaufanie. Dla trenera to przyjemność pracować z tego typu graczami. Jestem przekonany, że będzie to dobra inwestycja. Trzeba mu tylko dać trochę czasu, by wykonał odpowiednią liczbę powtórzeń elementów technicznych - mówi szkleniowiec rezerw BBTS, Daniel Wolny. Przychodząc na treningi II ligi moim celem było udoskonalenie swoich umiejętności oraz pomoc drużynie. Cieszę się, że trener Daniel Wolny ma o mnie takie zdanie, motywuje mnie to do dalszego działania - komentuje libero.

 

 

W zespole, który będzie występował w najbliższych rozgrywkach Klaudiusz będzie zdecydowanie najmłodszym zawodnikiem - w sierpniu osiągnie pełnoletniość. Lepszego prezentu urodzinowego nie mogłem sobie wymarzyć. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt oraz wyróżnienie, że w tak młodym wieku i w tak krótkim czasie, została doceniona moja ciężka praca. W seniorskiej siatkówce jest to mój drugi sezon, w którym będę najmłodszym zawodnikiem w drużynie. Jest to dla mnie wielkie wyzwanie, ale też szansa. Chciałbym w jak największym stopniu pomóc drużynie w awansie do PlusLigi. Moim indywidualnym celem jest poprawa swoich umiejętności. Cieszy mnie fakt, że będę mógł uczyć się od bardziej doświadczonych zawodników.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony