O kolejne punkty

Data publikacji: 2019-11-29

O czwarte zwycięstwo z rzędu powalczą bielscy siatkarze w sobotnim meczu z beniaminkiem rozgrywek, drużyną SPS Chrobry Głogów.

 

Zespół z Dolnego Śląska został dokooptowany do rozgrywek po tym, gdy PZPS nie wydał licencji dla klubu AZS Częstochowa. Głogowianie przystąpili do sezonu I ligi z opóźnieniem, powstałe w ten sposób zaległości sukcesywnie nadrabiają. Do rozegrania pozostał im już tylko jeden mecz - z Norwidem Częstochowa. Mimo, że SPS budowany był pod rozgrywki drugoligowe to można w szeregach SPS-u znaleźć graczy z bogatą przeszłością ligową. Najbardziej znanym siatkarzem Chrobrego jest bez wątpienia środkowy Grzegorz Kokociński, który ma za sobą występy w BBTS Bielsko-Biała w plusligowym sezonie 2013/2014. Popularny "Kokot" był wtedy kapitanem bielskiej drużyny, obecnie jest podstawowym siatkarzem drużyny prowadzonej przez Dominika Walencieja. Także na rozegraniu SPS dysponuje ogranymi graczami, bo do takich z pewnością można zaliczyć Krzysztofa Antosika i Łukasza Jurkojcia. Na przyjęciu występuje dwóch zawodników z plusligową przeszłością - Kacper Bobrowski oraz Jan Lesiuk.

 

Choć do tej pory głogowianie zwyciężyli w dwóch meczach to bez wątpienia bielszczan czeka trudna przeprawa. W miniony weekend SPS dwukrotnie grał z Lechią Tomaszów Mazowiecki. We własnej hali w ligowym meczu Chrobry pokonał 3:1 Lechię, by dzień później po pięciosetowej bitwie ulec w 3. rundzie Pucharu Polski.

 

Początek meczu o godzinie 17.00 w Hali pod Dębowcem. Z okazji tego spotkania - wypadającego w Andrzejki - przygotowaliśmy niespodziankę dla wszystkich kibiców, którzy pojawią się w hali. Każdy sympatyk, który przyjdzie na mecz otrzyma chińskie ciasteczko z wróżbą. Wśród ciastek z wróżbami ukryją się także prezenty od naszych sponsorów i partnerów, będą także upominki klubowe. Dodatkowo każdy Andrzej wraz z osobą towarzyszącą obejrzy mecz otrzymując darmowe zaproszenie - trzeba je będzie odebrać w kasie.

Zapraszamy!

 

Pełny skład SPS Chrobry Głogów:

1     Marcin Brzeziński     Atakujący
3     Krzysztof Antosik     Rozgrywający
7     Jan Lesiuk     Przyjmujący
8     Tomasz Nowak     Atakujący
9     Antoni Piotrowski     Przyjmujący
10     Wojciech Szwed     Przyjmujący
11     Łukasz Jurkojć     Rozgrywający
12     Hubert Węgrzyn     środkowy
13     Mateusz Kucharski     środkowy
15     Kacper Bobrowski     Przyjmujący
16     Marcin Kobuziński     Libero
23     Mateusz Januszewski     Libero
38     Grzegorz Kokociński     środkowy

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony