ZAKSA - BBTS

Data publikacji: 2019-12-07, autor: Maciej Kaliciński

Zwycięstwem w Strzelcach Opolskich zakończyliśmy pierwszą rundę fazy zasadniczej sezonu. W czterech setach bielszczanie pokonali rezerwy Mistrza Polski z Kędzierzyna-Koźla. Najlepszym graczem meczu wybrano Jarosława Macionczyka.


ZAKSA Strzelce Opolskie - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:15, 14:25, 22:25, 17:25)
MVP: Jarosław Macionczyk
Skład BBTS:
Macionczyk (3), Kapelus (11), Cedzyński (9), Krikun (16), Makowski, Hunek (10) oraz Marek (libero) Popik, Frąc (1), Żuk (7), Dorosz.

 

Po tygodniu intensywnych treningów bielszczanie w sobotnie popołudnie grali w wyjazdowym spotkaniu z beniaminkiem rozgrywek, ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry, dopiero przy zagrywce rozgrywającego miejscowych, Szymona Berezy gospodarze wypracowali sobie sporą przewagę. W szeregach bielszczan szwankował atak, do tego strzelczanie świetnie bronili. W drugiej partii to jednak ekipa Harrego Brokkinga narzuciła swój styl gry, kilka skutecznych bloków BBTS-u zepsuło dobrze funkcjonującą do tej pory maszynę ZAKSY. Bielszczanie zrewanżowali się gospodarzom za porażkę w pierwszej partii a w kolejnych dwóch kontrolowali wydarzenia na boisku. Najskuteczniejszym graczem meczu po stronie BBTS był Oleg Krikun, który rozkręcał się z każdą kolejną akcją, niezawodny był także nasz blok, który dał nam łącznie 15 punktów w całym meczu.

 

Przed bielszczanami dwa domowe mecze - wtorkowy mecz finałowy Pucharu Krispol 1. ligi, w którym podejmą drużynę Lechii Tomaszów Mazowiecki (godzina 18.00) i niedzielny - z UKS Mickiewicz Kluczbork (godzina 17.00)


Relacja punktowa www.krispol1liga.pl
Relacja tekstowa na naszym fanpage'u na Facebook'u.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony