Przejść do historii

Data publikacji: 2019-12-09, autor: Maciej Kaliciński

Przed naszymi siatkarzami finałowe mecze Pucharu KRISPOL 1. ligi, w których zmierzą się z zawodnikami Lechii Tomaszów Mazowiecki. Pierwszy mecz obu drużyn już jutro w hali pod Dębowcem.

 

Puchar KRISPOL 1. ligi to nowe trofeum, które będzie można zdobyć począwszy od tego sezonu. To pomysł Pawła Zagumnego, prezesa Polskiej Ligi Siatkówki, która jest organizatorem rozgrywek pierwszoligowych oraz pucharowych. Chodzi o to, żeby te zespoły mogły zdobyć jakieś trofeum, a nie tylko pograć - mówił w programie #7 Strefa szef centrali. Dla nas ten puchar jest niezwykle istotny. Mamy w swoim dorobku zdobycie Pucharu Polski i dobrze by było nawiązać do tej tradycji zdobywając Puchar KRISPOL 1. ligi - mówi Mirosław Krysta, prezes BBTS S.A. Bielsko-Biała. Zdobycie tego pucharu bardzo pomogłoby nam w budowaniu poczucia pewności siebie w drużynie, co będzie potrzebne w fazie play-off. Poza tym wiadomo, że każdy sukces przyciąga uwagę kibiców i sponsorów. Obecnie gramy bardzo dobrze - mamy serię sześciu wygranych meczów z rzędu - i bardzo chcemy to kontynuować - dodaje sternik bielskiego klubu.

 

Pragnienie zdobycia pucharu i wiara w sukces bije także od strony szatni. Oczywiście, że chcemy wygrać ten puchar, dla nas będzie to bardzo potrzebne. Byłoby to pierwsze poważne zwycięstwo w tym sezonie, dla naszego zespołu na pewno byłoby to pomocne w dalszej części sezonu, która będzie kluczowa w kontekście gry o awans do Plusligi - mówi Oleg Krikun, atakujący BBTS Bielsko-Biała. Lechia to jest bardzo trudny rywal, z którym na pewno nie będzie łatwo wygrać, ale my zrobimy wszystko, żeby wygrać. Atutem będzie nasza hala, w której gramy bardzo dobrze. Dla mnie osobiście też będzie to ważny mecz. Zrobię wszystko żeby wygrać z Lechią, bo przegraliśmy u nich w pierwszym meczu, kiedy byłem tuż po kontuzji i jeszcze mnie wszystko bolało, nie byłem wtedy w formie. Teraz jestem pewny siebie i tego, że wygramy jutrzejszy mecz! - mówi bez ogródek bielski atakujący.

 

Zwycięzcą Pucharu KRISPOL 1. Liga Mężczyzn 2019 zostanie drużyna, która w rundzie finałowej wygra większą liczbę meczów. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach będzie wynosił 1:1 to o wygraniu rywalizacji zadecyduje wygranie „złotego seta” do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn. Ewentualny złoty set zostanie rozegrany piętnaście minut po zakończeniu drugiego meczu.

 

Program meczów o Puchar KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn 2019
10 grudnia (wtorek)
godz. 18.00 BBTS Bielsko-Biała - Lechia Tomaszów Mazowiecki

19 grudnia (czwartek)
godz. 18.00 Lechia Tomaszów Mazowiecki - BBTS Bielsko-Biała (transmisja Polsat Sport)

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony