W Pucharze z liderem

Data publikacji: 2019-12-30, autor: Maciej Kaliciński

Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2020. W jego wyniku nasza drużyna trafiła na zespół, który będzie liderem tabeli Plusligi po pierwszej rundzie fazy zasadniczej.

 

W tym momencie nie wiemy jeszcze jednego – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma do rozegrania zaległy mecz z pierwszej rundy (12 stycznia 2020 roku, z BKS Visłą Bydgoszcz). Jeśli zdobędzie w nim choćby punkt, to wtedy będzie pierwsza po fazie zasadniczej i w ćwierćfinale Pucharu Polski zagra z w Bielsku-Białej. Jeśli jednak przegra za trzy punkty, to wtedy VERVA podejdzie do Bielska-Białej, a ZAKSA do Tomaszowa Mazowieckiego.

 

Sprzedaż biletów na mecz ćwierćfinałowy zostanie uruchomiona jak tylko poznamy dokładny termin rozegrania meczu w hali pod Dębowcem - będzie to albo wtorek 14 stycznia, albo środa 15 stycznia.

Wyniki losowania:

Mecz nr 21
BBTS Bielsko-Biała – VERVA Warszawa/Grupa Azoty ZAKSA

Mecz nr 22
Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk

Mecz nr 23
PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn

Mecz nr 24
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Grupa Azoty ZAKSA/VERVA Warszawa

Mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną 14 i 15 stycznia 2020 roku (gra się tylko jeden, decydujący mecz, na pierwszym miejscu gospodarze). Wszystkie mecze pokaże na żywo Telewizja Polsat Sport (transmisje o godz. 17.30 i 20.30)

Finał z udziałem czterech drużyn zostanie rozegrany w dniach 14-15 marca.

– Losowanie to największa nagroda dla pierwszoligowców, którzy będą gościć u siebie wielkie firmy z Ligi Mistrzów Świata. BBTS i Lechia były finalistami Pucharu KRISPOL 1. ligi i teraz mają jeszcze dodatkową nagrodę dla swoich fanów. Ciekawie zapowiadają się także ćwierćfinały w Jastrzębiu i Bełchatowie, spodziewam się tam sporych emocji – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

 

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony