Pierwszy u siebie

Data publikacji: 2020-09-30, autor: Maciej Kaliciński

Już w najbliższą sobotę nasi siatkarze podejmą w Hali pod Dębowcem drużynę beniaminka - Polski Cukier Avię Świdnik. Będzie to pierwszy mecz bielszczan w roli gospodarza w nowym sezonie.

 

Zespół ze Świdnika to aktualny lider tabeli, zawodnicy prowadzeni przez Witolda Chwastyniaka prowadzą w ligowej stawce dzięki dwóm wygranym w pierwszych dwóch kolejkach. Avia pokonała na wyjeździe AZS AGH Kraków (3:0) a przed tygodniem we własnej hali Krispol Września (3:1). W szeregach beniaminka występują dwaj zawodnicy, którzy w przesłości reprezentowali barwy BBTS. Mowa tu o przyjmującym Marcinie Kurku (sezon 2012/2013) i o rozgrywającym Wiktorze Nowaku (2018/2019), który w ostatnim meczu został nagrodzony nagrodą dla najlepszego zawodnika meczu. Innymi znanymi graczami są dwaj środkowi - Damian Boruch i Łukasz Swodczyk - którzy do Świdnika trafili z Plusligi (Cerrad Enea Czarni Radom i Aluron Virtu Warta Zawiercie). Na przyjęciu pierwsze skrzypce gra ograny ligowiec - Karol Rawiak (poprzednio Lechia Tomaszów Mazowiecki)

 

Początek spotkania w sobotę o godzinie 17.00 w Hali pod Dębowcem. Bilety na to spotkanie dostępne są wyłącznie w Internecie. Wykonując zalecenia organów państwowych nie możemy prowadzić sprzedaży w kasach przed meczami.

 

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony