Mecz BBTS na IPLI!

Data publikacji: 2020-10-29, autor: Maciej Kaliciński

To świetna wiadomość dla wszystkich kibiców siatkówki w naszym kraju. BBTS Bielsko-Biała i inne kluby pierwszoligowe uzyskały zgodę Telewizji Polsat na transmisje internetowe! Najbliższy mecz bielskich siatkarzy będzie transmitowany na żywo w IPLA TV.

 

Pierwszoligowe kluby uzgodniły wspólne – jednomyślne stanowisko – i wystąpiły do władz PLS oraz Telewizji Polsat o umożliwienie transmitowania meczów „nietelewizyjnych” we własnym zakresie.

Kluby otrzymały zgodę na transmisje po spełnieniu określonych warunków technicznych. My przetestowaliśmy nasze możliwości podczas transmisji trzech meczów w trakcie okresu przygotowawczego. Nasz partner – firma V-RAY Studio ­– pokazał, że jest w stanie zrealizować transmisję w bardzo dobrej jakości z kilku kamer – mówi prezes BBTS Bielsko-Biała, Mirosław Krysta.

Dzięki decyzji Telewizji Polsat, która posiada wyłączne prawo do transmisji rozgrywek organizowanych przez Polską Ligę Siatkówki, sympatycy siatkówki będą mogli za pomocą Internetu oglądać na żywo ligowe zmagania.

Bardzo cieszymy się, że Telewizja Polsat wyraziła zgodę na tego typu transmisje. Jest to efekt wypracowania wspólnego stanowiska klubów pierwszoligowych, które zwróciły się do PLS i Telewizji o umożliwienie realizacji transmisji internetowych z meczów, które nie będą transmitowane na żywo na kanałach Polsatu Sport – dodaje prezes BBTS.

 

Transmisje przygotowane przez klub będą udostępniane poprzez popularną aplikację IPLA TV (link do pobrania) lub na stronie www.ipla.tv/live

 

Pierwszym meczem, z którego bielski klub chciał przeprowadzić transmisję był mecz z drużyną LUK Politechniki Lublin. Spotkanie zostało jednak odwołane, natomiast kilka godzin później uzgodniono kwestię rozegrania awansem meczu 15. Kolejki TAURON 1. Ligi, dodatkowo transmisję telewizyjną zapowiedział Polsat Sport.

Mamy nadzieję, że nasze transmisje spotkają się z dużym zainteresowaniem wśród kibiców z całego kraju. Będziemy się starać zorganizować możliwie jak najwięcej transmisji tego typu – kończy prezes Krysta.

 

Zapraszamy na pierwszą transmisję internetową, która rozpocznie się w piątek o 18.00.

 

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony