Z Bydgoszczą w finale

Data publikacji: 2020-12-09, autor: Maciej Kaliciński

Przed naszymi siatkarzami pucharowy dwumecz, w którym będą bronić zdobytego przed rokiem Pucharu Polski Tauron 1. ligi. Pierwszy mecz już w czwartek, oba spotkania będą transmitowane na żywo w Telewizji Polsat.

 

W finałowych meczach Pucharu Polski TAURON 1. ligi bielszczanie zmierzą się z drużyną spadkowicza z Plusligi - BKS Visłą Bydgoszcz. Do pierwszego meczu dojdzie już w najbliższy czwartek, z kolei rewanż zaplanowano na kolejny czwartek - 17 grudnia. Zasady są takie same jak w poprzednim sezonie - aby zdobyć Puchar "wystarczy" wygrać oba spotkania albo tryumfować w jednym z nich i potem rozstrzygnąć na swoją korzyść złotego seta. Przed rokiem BBTS wygrał pierwsze spotkanie z Lechią Tomaszów Mazowiecki 3:1, w rewanżu bielszczanie pokonali tomaszowian po pięciosetowej bitwie godnej finału rozgrywek. 

 

Zespół BKS Visła Bydgoszcz w poprzedniej rundzie Pucharu mierzył się z Olimpią Sulęcin (wygrana w trzech setach), z kolei bielszczanie pokonali obecnego wicelidera rozgrywek ligowych - LUK Politechnikę Lublin 3:1. Dokładnie miesiąc temu w Bydgoszczy doszło do ligowego starcia BKS-u i BBTS-u. Bielszczanie pokonali wówczas spadkowicza po pięciosetowym pojedynku a MVP meczu wybrano rozgrywającego Jarosława Macionczyka. 

 

W najbliższy czwartek wspomniane zespoły rozegrają pierwszy finałowy mecz o Puchar TAURON 1. ligi Mężczyzn, czyli pierwsze trofeum w sezonie 2020/21. Początek spotkania 10 grudnia o godzinie 20.30. Transmisja tego pojedynku na antenie Polsatu Sport News.

 

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem zespoły - BKS Visła Bydgoszcz i BBTS Bielsko-Biała rozegrają dwa mecze - odpowiednio 10 i 17 grudnia 2020 roku. Zwycięzcą Pucharu TAURON 1. Ligi sezonu 2020/2021 zostanie drużyna, która w rundzie finałowej wygra większą liczbę meczów. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach będzie wynosił 1:1 to o wygraniu rywalizacji zadecyduje wygranie „złotego seta” do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony