Ćwierćfinał Pucharu Polski

Data publikacji: 2021-02-05, autor: Maciej Kaliciński

Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe Tauron Pucharu Polski 2021. Nasz zespół podejmie w Bielsku-Białej drużynę Aluronu CMC Warty Zawiercie.

 

W piątek odbyło się losowanie 1/4 TAURON Pucharu Polski Mężczyzn 2021. W ćwierćfinałach o awans do turnieju finałowego powalczy sześć najlepszych drużyn PlusLigi po pierwszej fazie rundy zasadniczej oraz dwie drużyny TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Ceremonia losowania odbyła się w siedzibie Polsatu Sport podczas emisji programu #7Strefa. Losowały Marta Ćwiertniewicz oraz Joanna Kaczor-Bednarska.

 

Cztery pierwsze zespoły PlusLigi z tabeli na półmetku fazy zasadniczej zostały rozstawione: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów oraz Aluron CMC Warta Zawiercie. Do nich zostały dolosowane dwie drużyny PlusLigi (Trefl Gdańsk i Asseco Resovia Rzeszów) oraz dwie z TAURON 1. Ligi Mężczyzn (BBTS Bielsko-Biała i BKS Visła Bydgoszcz). W wyniku losowania już w ćwierćfinale, a więc w bezpośredniej batalii o udział w turnieju finałowym w Krakowie (13-14 marca), spotkają się m.in. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Asseco Resovią Rzeszów czy PGE Skra Bełchatów z Treflem Gdańsk.

Takie wyniki losowania oznaczają olbrzymie emocje już w ćwierćfinale i fantastyczne widowiska, gdyż o wszystkim decyduje zaledwie jeden mecz – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Batalia o udział w turnieju finałowym w Krakowie na pewno będzie bardzo zacięta, już teraz zapraszam kibiców przed telewizory na transmisje wszystkich czterech meczów na sportowych antenach Polsatu – dodaje.

 

Ćwierćfinałowy mecz w Bielsku-Białej odbędzie się 16 lub 17 lutego i będzie transmitowany na żywo przez Polsat Sport. O dokładnym terminie meczu poinformujemy wkrótce. 

 

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony