Trudny mecz

Data publikacji: 2021-02-18, autor: Maciej Kaliciński

W sobotnie popołudnie nasi siatkarze zagrają w meczu 23. kolejki TAURON 1. ligi, w którym podejmą zespół Krispolu Września. Mecz będzie można zobaczyć bezpłatnie w aplikacji lub na stronie internetowej IPLA TV.

 

Przed bielskimi siatkarzami kolejne ligowe zmagania. Tym razem po drugiej stronie siatki znajdzie się drużyna Krispolu Września, która jest prowadzona przez Mariana Kardasa.

Zespół z Wrześni jak to zespół z Wrześni – co roku jest groźny. W tej lidze każdy zespół jest groźny. Możemy porównać sobie na przykład zespół z Kluczborka, z którym wygraliśmy w pierwszym meczu w godzinę 3:0 a pojechaliśmy na rewanż i przegraliśmy tam. Września przyjedzie zmotywowana, mają szanse się utrzymać. My jednak – jeśli chcemy awansować – nie możemy sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę punktów. Natomiast to jest tylko sport i nikt nie zagwarantuje nam dzisiaj, że wygramy z Krispolem. Na pewno wyjdziemy na mecz bardzo dobrze przygotowani. Chcielibyśmy znów wygrywać tak jak to było w pierwszej rundzie. Chcemy wrócić do naszej dobrej, swobodnej i wesołej siatkówki. - mówi Jarosław Macionczyk, rozgrywający BBTS. 

 

W ostatnich meczach drużyna z Wrześni notuje lepsze wyniki, dzięki czemu włączyła się w walkę o utrzymanie - do ucieczki ze spadkowego miejsca dzieli ją zaledwie jeden punkt. Na pewno nie będziemy nikogo lekceważyć. Jest to trudny i niewygodny przeciwnik, myślę, że wyjdziemy odpowiednio mocno zmotywowani. Z nimi nie będzie można zagrać na 80, 90%, trzeba będzie zagrać tak jak z każdym – na 100, 110% swoich możliwości. Chcemy zdobyć trzy punkty, oczywiście z szacunkiem do przeciwnika - dodaje Bartosz Cedzyński, środkowy bielskiej drużyny. 

 

Dobrą postawę najbliższego rywala bielszczan dostrzega także trener Harry Brokking: Widzimy, że Krispol wrócił do gry, twardo walczy o pozostanie w lidze. Zagrali dobry mecz z Kluczborkiem, gdzie przegrali minimalnie a wiemy jak trudny to jest teren. Potem pokonali Lechię Tomaszów Mazowiecki. To oznacza, że walczą, walczą bardzo mocno a ich gra jest coraz lepsza. Spodziewam się trudnego meczu, oczywiście dla nas najlepiej byłoby wygrać to spotkanie przekładając dobrą dyspozycję z treningów. Nie zapominajmy jednak, że naszym głównym celem są play-offy i awans do Plusligi.

 

Sobotni mecz BBTS-u będzie można bezpłatnie zobaczyć na platformie Ipla pod linkiem: http://bit.ly/bbts-krispol

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony