BBTS wygrywa w Bydgoszczy

Data publikacji: 2021-04-18, autor: Maciej Kaliciński

W pierwszym półfinałowym meczu TAURON 1. ligi bielscy siatkarze pokonali w Bydgoszczy BKS Visłę Bydgoszcz w czterech setach. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Tomasz Piotrowski, przyjmujący BBTS.

 

BKS Visła Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (22:25, 20:25, 25:23)

Skład BBTS: Macionczyk (1), Piotrowski (12), Cedzyński (9), Krikun (24), Makowski (13), Siek (10) oraz Marek, Jaglarski (libero) Vicentin, Gryc.

 

MVP: Tomasz Piotrowski 

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1:0 dla BBTS Bielsko-Biała

 

 

 

Pierwszą partię spotkania od punktowego ataku rozpoczął Michał Makowski 1:0. Kolejne akcje drużyny grały punkt za punkt 5:5 i 11:11. Widać było, że obie ekipy będą podejmować pełne ryzyko w polu serwisowym. Na początku zawodnicy po obu stronach siatki nie wystrzegali się błędów w tym elemencie 14:14. Dopiero w końcowej fazie bielszczanie zdołali zbudować swoją przewagę. Serią dobrych zagrywek popisał się Oleg Krikun 22:18. Do tego goście dobrze czytali grę gospodarzy na siatce, ustawiając szczelny blok. Zespół z nad Brdy walczył do końca 20:23. Jednak ostatnie słowo w tej premierowej odsłonie półfinałowego meczu należało do BBTS-u 25:22. W ostatniej akcji błąd na zagrywce popełnił Patryk Łaba.

Początek seta numer dwa był równy 3:3 i 5:5. Wystarczył moment i podopieczni Marcina Ogonowskiego objęli prowadzeie 7:5. Bydgoszczanie zaczęli wykorzystywać błędy rywali 8:5. Do tego utrzymywali dobry poziom kontrataku. Krótka przerwa na żądanie szkoleniowca ekipy gości, pozwoliła uspokoić grę siatkarzy BBTS-u 11:11. Równa rywalizacja toczyła się do połowy tej partii. Następnie zespół z Bielska-Białej, dzięki bardzo dobrej zagrywce Makowskiego oraz świetnej grze blokiem Wojciecha Sieka objął prowadzenie 20:16. Na niewiele zdały się zmiany w składzie gospodarzy. Do końca sytuację na boisku kontrolowali bielszczanie, wygrywając pewnie 25:20.

 

Początek kolejnej odsłony półfinałowego mecz TAURON 1. Ligi w Bydgoszczy był równy 4:4. Po stronie BKS Visły nie do zatrzymania był Łaba 11:11, a w drużynie BBTS-u Krikun 15:15. Chwilę później gospodarze wykorzystali piłki w kontrataku i wyszli na prowadzenie 18:16. Podopieczni Harry'ego Brokkinga nie mieli zamiaru składać broni. Szybko doprowadzili do remisu 19:19. Jednak w końcówce serią dobrych zagrywek popisał się Łaba. Końcówka była zacięta, ale ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili gospodarze 25:23.

 

Przegrana w końcówce trzeciego seta podziała jak zimny prysznic na zawodników BBTS-u Bielsko-Biała. Serią świetnych zagrywek już na początku popisał się Siek 6:2. Bydgoszczanie nie potrafili znaleźć swojego rytmu gry. Do tego doszły problemy z przyjęciem. Chwilę później równie dobrą zagrywką odpowiedział Jan Galabov 5:6. Niestety w ataku proste błędy popełniał Evgenii Karpiński 6:9. W dalszej części tej partii przyjezdni utrzymywali swoją wypracowaną przewagę 14:11. Bezapelacyjnym liderem w ataku był Krikun, który nie wstrzymywał ręki ani na zagrywce, ani w ataku 20:13. Co prawda, trener Marcin Ogonowski dokonał kilku zmian w wyjściowej szóstce i BKS Visła odrobiła kilka oczek 18:22 w końcówce. Jednak ostatnie słowo należało do gości. Ostatni punkt na wagę zwycięstwa w pierwszym półfinałowym meczu TAURON 1. Ligi Mężczyzn zdobył z lewego skrzydła Tomasz Piotrowski 25:19.

/tauron1liga.pl/
 

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony