BBTS wicemistrzem TAURON 1.ligi

Data publikacji: 2021-05-06, autor: Maciej Kaliciński

W czwartkowy wieczór nasi siatkarze przegrali trzeci mecz finałowy z LUK Politechniką Lublin. Tym samym BBTS został wicemistrzem TAURON 1. ligi w sezonie 2020/2021.

 

LUK Politechnika Lublin - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:19, 25:20)

Skład BBTS: Macionczyk, Gryc, Siek, Krikun, Kapelus, Cedzyński oraz Marek, Jaglarski (libero) Czetowicz, Hunek, Vicentin.

MVP: Jakub Ziobrowski

 

 

 

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 3:0 dla LUK Politechniki Lublin. 

 

Drużyna gości rozpoczęła pierwszą partię w zmienionym ustawieniu. Na przyjęciu pojawił się Sergiej Kapelus oraz Paweł Gryc. Lublinianie dość szybko objęli prowadzenie 6:3. W dużej mierze była to zasługa dobrej zagrywki Wojciecha Sobali. Bielszczanie starali się dotrzymać kroku rywalom 7:9. Pewnie puntował Oleg Krikun. Jednak w dalszej części to gospodarze powiększyli swoją przewagę 15:11. BBTS nie składał broni. W końcowej fazie zniwelował statę do jednego oczka 18:19. Ręki w ataku nie zwalniał Krikun. Do końca toczyła się równa gra, ale ostatecznie zwyciężyli siatkarze LUK Politechniki 25:23. Ostatni punkt zdobył pewnym atakiem z prawego skrzydła Jakub Zioborowski.

Drugi set zaczął się dużo lepiej dla podopiecznych Dariusza Daszkiewicza, którzy szybko objęli prowadzenie 8:4. Bardzo dobry poziom ataku utrzymywał Paweł Rusin. Goście jednak nie mieli zamiaru poddać się bez walki. Cierpliwie odrabiali straty 7:10 i 13:14. Z akcji na akcję coraz lepiej spisywał się Gryc 16:17. W końcowej fazie zawodnikom z Lublina udało się odskoczyć na kilka oczek 21:18. Utrzymali odpowiednią koncentrację i wygrali tę część finałowego meczu 25:19. W tej sytuacji lublinian dzielił tylko jeden set od złotego medalu oraz bezpośredniego awansu do PlusLigi.

Trzecia finałowa partia zaczęła się od udanego ataku Gryca 1:0. Kolejne akcje zespoły grały punkt za punkt 8:8. Co ważne, obie ekipy wytrzegały się prostych błędów 11:11. Gdy chwilę później w polu serwisowym pojawił się Krikun, podopieczni Harry'ego Brokkinga objęli prowadzenie 13:11. Zawodnicy z Lublina jednak dość szybko wyrównali wynik 13:13. Bielszczanie walczyli do końca 18:19. BBTS do walki próbował poderwać Krikun. Jednak w ostatnich zagraniach więcej zimnej krwi zachowali gospodarze 21:18. Ostatni punkt na wagę zwycięstwa, złotego medalu i awansu do PlusLigi z lewego skrzydła zdobył David Mehić, który skutecznie obił ręce blokujących zawodników z Bielska-Białej.

/www.tauron1liga.pl/

 

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony