Radosław Gil w BBTS

Data publikacji: 2021-06-08, autor: Maciej Kaliciński

Po raz pierwszy w swojej karierze na boiskach pierwszoligowych będzie występować Radosław Gil. Rozgrywający do tej pory grał w Pluslidze lub za granicą, od nowego sezonu będzie siatkarzem BBTS Bielsko-Biała.

 

 

Radosław Gil urodził się 25 styczna 1997 roku, mierzy 191 cm wzrostu. W poprzednim sezonie występował w Izraelu w zespole Hapoel Kefar Saba. Swoją przygodę z siatkówką zaczynał w Bielsku-Białej oraz Czechowicach-Dziedzicach. Dwukrotnie jako reprezentant Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla wywalczył wicemistrzostwo Polski kadetów, mistrzostwo kraju juniorów i wicemistrzostwo Polski juniorów, a także ma na swym koncie Młodzieżowe Mistrzostwo Polski, czyli Młodą Ligę. W sezonie 2017 będąc reprezentantem Polski zdobył Mistrzostwo Świata Juniorów. W seniorskiej siatkówce występował w drużynach Jastrzebskiego Węgla, OK Kamnik (Słowenia), Indykpolu AZS Olsztyn i Chemika Bydgoszcz.

 

 

 

Radek Gil to pierwsze nasze wzmocnienie, obserwowaliśmy go dłuższy okres czasu i wierzymy, że podpisanie kontraktu z tym zawodnikiem to dobre rozwiązanie. Choć ma dopiero 24 lata to zdążył zebrać spore doświadczenie, które - mam nadzieję - zaprocentuje podczas gry w naszym klubie - komentuje Mirosław Krysta, prezes BBTS.

 

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony