Jan Lesiuk w BBTS!

Data publikacji: 2021-06-16, autor: Maciej Kaliciński

Nowym przyjmującym BBTS w sezonie 2021/2022 będzie Jan Lesiuk. 25-letni siatkarz w poprzednich rozgrywkach, będąc kapitanem zespołu, bronił barw BAS-u Białystok.

 

 

Jan Lesiuk mierzy 190cm wzrostu, urodził się 7 czerwca 1996 roku, w przeszłości reprezentował barwy Łuczniczki Bydgoszcz, Ślepska Suwałki, Chemika Bydgoszcz, SPS-u Chrobry Głogów i ostatnio BAS-u Białystok. W poprzednich rozgrywkach był podstawowym graczem białostockiej drużyny, dla której zdobył 252 punkty (z czego 17 serwisem, 37 blokiem).

Janek wywarł na nas pozytywne wrażenie w meczach z naszą drużyną. Pokazał się w nich z dobrej strony, mamy nadzieję, że w naszym klubie pokaże w pełni swoje umiejętności – mówi Mirosław Krysta, prezes BBTS.

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z naszym nowym zawodnikiem:

 

Janek, będziesz nowym przyjmującym w BBTS Bielsko-Biała, zamieniasz północny wschód kraju na południe. Jakie emocje towarzyszą Tobie w związku z tym faktem?

Jan Lesiuk: Jestem naprawdę szczęśliwy. Od paru lat nie miałem okazji grać w klubie walczącym o najwyższe cele. Cieszę się, że jest dla mnie miejsce w BBTS-ie, bo to znaczy, że stać mnie na grę na coraz wyższym poziomie ligowym.

Jak ocenisz swój poprzedni sezon pod względem sportowym?

Przede wszystkim udowodniłem sobie, że potrafię grać stabilnie. Czułem, że jestem drużynie cały czas potrzebny. Mocno pracowałem nad sobą, żeby wytrzymać trudy sezonu i to mi się udało. Wiem teraz jak trudną rolą jest bycie kapitanem drużyny. Przez to dużo się nauczyłem o tym co robić czy mówić, a czego lepiej nie.


W BBTS-ie spotkasz w szatni kilku kolegów, dzięki czemu powinno być Ci łatwiej w aklimatyzacji w Stolicy Podbeskidzia. Kogo znasz najlepiej i najmilej wspominasz?

Z drużyny najlepiej znam Adriana Hunka i Pawła Gryca. Z Adrianem grałem przez 2 lata w Suwałkach wtedy był tam też kapitanem drużyny i pamiętam jego wyrozumiałość. Był do tego pogodny i pełen energii. Zawsze można było z nim pogadać o wszystkim. Za to z Pawłem znamy się z jednego sezonu spędzonego razem w Bydgoszczy. Od początku jak się poznaliśmy było zawsze dużo śmiechu, do tego jesteśmy w tym samym wieku więc dogadujemy się bardzo dobrze. Ciekawy jestem jaki klimat panuje w zespole. Chciałbym wszystkich dobrze poznać i razem stworzyć w nadchodzącym sezonie dobry kolektyw.

 

 

Czego oczekujesz po zbliżającym się sezonie 2021/2022?

Jesteśmy w gronie drużyn, które mają wiadomy cel na sezon. Obserwowałem całą rywalizację play-off wszystkich drużyn w 1. lidze w ubiegłym sezonie. Domyślam się na jaki poziom gry trzeba wejść żeby móc walczyć o medale i upragniony awans. Jestem gotowy przede wszystkim na te ciężkie momenty, które w trakcie sezonu zawsze przychodzą i chce się z nimi zmierzyć. Oczywiście moim celem dalej jest polepszać swoje cechy motoryczne i umiejętności siatkarskie, żeby wspiąć się na wyższy poziom grania niż w zeszłym sezonie.


Wkrótce zostaniesz tatą, czy już wszystko przygotowane na nadejście nowego członka rodziny ???? ?

Większość rzeczy już przygotowana. Na 90% będzie to dziewczynka. Nie mam pojęcia jak to jest być tatą, więc niedługo się przekonam. Sporo wyzwań dla mnie w tym sezonie, ale na pewno dobrze mi z myślą, że zakładam rodzinę i ma mi kto dawać siłę do walki poza boiskiem.

 

/mak/

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony