Jest plan...

Data publikacji: 2021-06-29, autor: mbrokking

Nasi siatkarze wciąż przebywają na zasłużonych urlopach, relaksując się po trudach jakże wyczerpującego sezonu 2020/2021. Regenerują się oraz zbierają siły. Rozgrywki TAURON 1. Ligi zainaugurowane zostaną 22 września.

 

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczniemy z początkiem sierpnia. Dokładnie 2 sierpnia po raz pierwszy nasz zespół w komplecie pojawi się w hali pod Dębowcem. Wtedy to odbędzie się pierwszy trening pod bacznym okiem szkoleniowca BBTS Harrego Brokking. W składzie ekipy z Podbeskidzia zabraknąć może jedynie Jakea Hanes, który najprawdopodobniej otrzyma powołanie do kadry narodowej USA na NORCECA CHAMPIONSHIP (Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów – red). Turniej rozegrany zostanie w dniach 22 VIII - 30 VIII.

 

W pierwszym tygodniu przygotowań ośmiu naszych siatkarzy uda się do Krakowa, gdzie weźmie udział w PreZero Grand Prix w siatkówce plażowej. BBTS w tych zmaganiach reprezentować będą: Radosław Gil, Bartosz Pietruczuk, Jan Lesiuk, Tomasz Piotrowski, Oleg Krikun, Paweł Gryc, Adrian Hunek oraz Kacper Ledwoń. Grand Prix rozegrane zostanie w dniach 4-8 sierpnia, tzw. systemem brazylijskim. Oznacza to, że drużyna żegna się z turniejem po dwóch przegranych spotkaniach. Zespół BBTS w pierwszym dniu zmierzy się PGE Skrą Bełchatów.

 

Pierwszy mecz sparingowy BBTS Bielsko-Biała rozegra 18 sierpnia. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie zespół VK Ostrava. Spotkanie rozegrane zostanie w hali pod Dębowcem. Trzy dni później zawodnicy z Podbeskidzia znów wyjdą na parkiet, tym razem zmierzą się w Kluczborku z miejscowym Mickiewiczem.
Na tym oczywiście nie koniec sparingowych planów naszych siatkarzy, które mają przygotować ich do trudów sezonu 2021/2022. Pod koniec miesiąca (25 sierpnia) BBTS pojedzie do Częstochowy, by porywalizować z miejscowym Norwidem, który po wzmocnieniach dokonanych w okresie transferowym marzy o miejscu na podium.
Dwa dni później naszych siatkarzy czekają potyczki z ekipami z PlusLigi. Na początek (27 sierpnia) udamy się do Katowic,  by zmierzyć się z „GieKsą”. To w piątek. W sobotę natomiast prawdziwe wyzwanie przed naszą drużyną. W Jastrzębiu czekać będzie na nas sam Mistrz Polski.

 

Kolejny weekend stać będzie pod znakiem zmagań nie gdzie indziej, jak w samym Bielsku. Beskidzki Góral Cup zaplanowany został na 3-4 września. W turnieju udział wezmą: Norwid Częstochowa, MKS Będzin, Gwardia Wrocław oraz gospodarze imprezy. Istnieje duża szansa na to, by w drużynie pojawił się Amerykanin Jake Hanes, który do tego czasu powinien zameldować się już na Podbeskidziu.

 

8 września BBTS uda się do Ostravy, by zmierzyć się z drużyną z Czech w meczu rewanżowym. W piątek naszych siatkarzy czeka wycieczka do Lubina. Zespół z Podbeskidzia otrzymał zaproszenie od Cuprum do wzięcia udziału w turnieju, w którym oprócz gospodarzy i ekipy z Bielska udział wezmą: Stal Nysa i MKS Będzin.

 

Ostatnim sprawdzianem naszej drużyny, przed startem rozgrywek ligowych będzie pojedynek w Bielsku, gdzie naszym sparingpartnerem będzie Mickiewicz Kluczbork.

 

Już dzisiaj serdecznie Państwa zapraszamy, przede wszystkim na Beskidzki Góral Cup, ale także i na pozostałe mecze sparingowe naszych siatkarzy. Będzie nam niezwykle miło ponownie zobaczyć się z Wami na trybunach, po jakże długiej przerwie. Tęskniliśmy !!!

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony