Zagraliśmy z naszymi kibicami!

Data publikacji: 2021-07-03, autor: mbrokking

IX Turniej Trójek Siatkarskich - Memoriał Tomasza Gacka i Zenona Warcholińskiego za nami. Klub Kibica BBTS Bielsko-Biała jak zwykle nie zawiódł. Na co dzień wierni naszemu zespołowi sympatycy po raz kolejny udowodnili, że jak coś robią to na sto procent. W sobotni poranek na terenie kąpieliska BBOSiR w Cygańskim Lesie spotkało się dwanaście zespołów, które zagrały w siatkówkę plażową, aby uczcić pamięć kolegów z sektora.


Zawody rozpoczęły się o godzinie dziewiątej. Oficjalne otwarcie nastąpiło o godzinie dziesiątej, a zaszczyt ten przypadł naszemu rozgrywającemu Jarosławowi Macionczykowi. Na dwóch boiskach jednocześnie rozgrywały się spotkania, co pozwoliło szybko i sprawnie przeprowadzić turniej. Drużyny walczyły do dwóch wygranych setów. Warunki atmosferyczne sprzyjały, co znacząco wpłynęło na komfort gry uczestników. - Pogoda była znakomita. Obyło się bez opadów deszczu i przesadnego upału. Cieszę się z tych warunków tym bardziej, bo nikt nie przepłacił tego zdrowiem. Obecni tutaj zawodnicy z Będzina wspomnieli o turnieju, który rozgrywali w ubiegłym tygodniu i jeden z uczestników dostał udaru słonecznego. Nam to na szczęście nie groziło – komentuje Adam Włodarczyk, organizator turnieju i prezes stowarzyszenia Klubu Kibica BBTS Bielsko-Biała.


Inicjatywa cieszy się uznaniem wśród miłośników siatkówki plażowej. Co roku nie brakuje chętnych do przystąpienia do rozgrywek. - Wszyscy zapisani na turniej uczestnicy pojawili się w Bielsku-Białej. Co więcej – dwa rezerwowe zespoły, które liczyły na szansę udziału w tych rozgrywkach nie zdołały wziąć w nim udziału właśnie przez wzgląd na pełną frekwencję. Na turnieju nie zabrakło również surowych arbitrów, wśród których jednym z nich był Radosław Gil – nasz nowy rozgrywający. - Atmosfera była świetna i mimo kilku emocjonujących meczów turniej rozegrany został na zasadach „fair play” – ocenia organizator.

 

Ubiegły rok pokrzyżował plany kibiców. Pandemiczne obostrzenia sprawiły, że nie byli oni w stanie przeprowadzić turnieju. W tym roku wszystko poszło zgodnie z planem. Jak wspomina prezes stowarzyszenia, idea spotkania nie ogranicza się wyłącznie do spotkania towarzyskiego. - Ten turniej to doskonała szansa na to, żeby spotkać się w kibicowskim gronie. Może nieco nietypowa, ale dotyczy nie tylko nas, bo i znajomych, przyjaciół, którzy przyjechali z różnych miast. Mamy uczestników z Będzina, z okolic Częstochowy i kilku innych miejscowości. Samo spotkanie jest nie tylko towarzyskie, ale i sportowe, z uwagi na fakt, że nasze stowarzyszenie ma również w zamyśle propagowanie sportu szczególnie w naszym mieście. Te turnieje w pełni wpisują się w statut naszego stowarzyszenia. Każdorazowo współpracujemy z miastem i taki jest nasz cel, aby prócz kibicowania szerzyć też kulturę sportową, bo siatkówka to najlepszy sport na świecie.


Z reguły turnieje towarzyskie tego typu wiążą się z koniecznością pobrania od uczestników „wpisowego”. Klub Kibica BBTS Bielsko-Biała takiej zbiórki nie przeprowadził, a wydarzenie zorganizował z własnych środków oraz z pomocą miasta i klubu BBTS Bielsko-Biała. - Od samej idei turnieju czy to rozgrywanego wówczas na orliku czy na piasku współpracujemy z klubem BBTS Bielsko-Biała, bo to nasz „klub matka”. Zawsze otrzymujemy wsparcie czy to w postaci sprzętu czy nagród. Cieszy nas to, że mogliśmy gościć na turnieju reprezentantów pierwszej drużyny BBTS-u. Turniej jest otwarty dla każdego, a jego idea polega na tym, żeby wspólnie się bawić i pograć w siatkówkę. Mam nadzieję, że poza jednym pandemicznym rokiem, który pokrzyżował nam plany organizacji turnieju inicjatywa nie zostanie porzucona. Jeśli tylko wystarczy nam sił i rąk do pracy przy organizacji to z pewnością ją podtrzymamy tym bardziej, że wszystko robimy sami – nawet sędziujemy, podajemy piłki. Wszystko przebiega w przyjaznej i koleżeńskiej atmosferze – kończy Włodarczyk.


Zwycięzcą tegorocznej edycji został zespół „Dream Team”. W imieniu reprezentantów pierwszej drużyny BBTS-u Bielsko-Biała i jednocześnie członków ekipy „Golden Oldies” pragniemy podziękować organizatorom za możliwość udziału w turnieju i świetną atmosferę. Mamy nadzieję, że inicjatywa zostanie podtrzymana, a my nadal będziemy mogli stanowić jej część.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia na naszym profilu w serwisie Facebook.

 

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony