Odliczamy dni...

Data publikacji: 2021-07-28, autor: mbrokking

Blisko, coraz bliżej... wielkimi krokami zbliża się PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Turniej, podobnie jak w roku ubiegłym, rozegrany zostanie w Krakowie na obiekcie należącym do Klubu Sportowego Wanda, mieszczącym się przy ul. Bulwarowej 39. Do udziału w zmaganiach zaproszony został nasz klub. Wystąpimy w zawodach pod nazwą BBTS AQUA Bielsko-Biała. Impreza będzie miała miejsce w dniach 5-8 sierpnia.

 

Nasi siatkarze przygotowania do PreZero Grand Prix rozpoczęli w poniedziałek. Na obiekcie Pływalni Start w Cygańskim Lesie spotkali się: Radosław Gil, Jan Lesiuk, Tomasz Piotrowski, Paweł Gryc, Adrian Hunek oraz Kacper Ledwoń. Zabrakło Bartka Pietruczuka, który w Bielsku-Białej pojawi się na początku sierpnia oraz Olega Krikuna, który w tym czasie wciąż przebywał w Rosji, a dla którego występ w Krakowie będzie ostatnim w barwach BBTS Bielsko-Biała w nadchodzącym sezonie. Przypomnijmy, że nasz atakujący został wypożyczony na okres jednego roku do Arki Tempo Chełm.

 

 

Pierwszy trening odbył się pod bacznym okiem II szkoleniowca BBTS Bielsko-Biała - Daniela Wolnego, który też poprowadzi ekipę z Podbeskidzia w Krakowie. Oprócz zawodników, którzy wystąpią w Grand Prix w Cygańskim Lesie, na pierwszym po długiej przerwie treningu pojawił się także Bartek Cedzyński, Wojtek Siek i Bartek Oniszk. Jednym słowem, nasi środkowi stawili się w komplecie.

W roku ubiegłym rozegrana została 1. edycja PreZero Grand Prix i cieszyła się tak dużym zainteresowaniem klubów, publiczności oraz sponsorów, że PLS zdecydowała o ponownej organizacji turnieju. Zmieniła się jednakże formuła rozgrywania zawodów – w ciągu czterech dni zmagań rozegranych zostanie 30 pojedynków. W zawodach udział weźmie szesnaście drużyn, w tym zaledwie dwa z TAURON 1. Ligi. Do udziału w rywalizacji na piasku oprócz BBTS AQUA Bielsko-Biała zaproszeni zostali siatkarze Gwardii Wrocław. Turniej transmitowany będzie na antenie Polsat Sport.

 

 

Zawody rozegrane zostaną tzw. „systemem brazylijskim” - drużyny uczestniczą w zmaganiach do momentu drugiej porażki. Pierwszy przegrany mecz o niczym jeszcze nie decyduje, ale drugi definitywnie skreśla zespół z turnieju. Terminarz wygląda tak, że pierwszy pojedynek rozgrywamy 5 sierpnia, a każdy następny mecz odbywa się kolejnego dnia.

Rozlosowane zostały pary pierwszego dnia turnieju. Na początek siatkarzom BBTS AQUA Bielsko-Biała przyjdzie zmierzyć się z drużyną PGE Skry Bełchatów. Drugiego dnia naszymi rywalami będą siatkarze z Lubina lub Radomia. - W ubiegłym roku pokazaliśmy się w turnieju PreZero Grand Prix z dobrej strony, mimo że nie udało nam się awansować do kolejnej rundy – mówi Daniel Wolny. - Wygraliśmy nasz pierwszy mecz i to nie z byle kim, bo z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W kolejnych spotkaniach, gdzie po przeciwnej stronie siatki stanęły zespoły z Plus Ligi - Resovia Rzeszów i GKS Katowice, nie oddaliśmy im pola bez walki. Myślę, że w tym roku będzie podobnie, że dostarczymy naszym kibicom jeszcze większych emocji, a przede wszystkim osiągniemy jeszcze lepszy rezultat. Jesteśmy bogatsi o doświadczenia roku ubiegłego. Poczuliśmy smak rywalizacji na piasku w grach cztery na cztery, co było dla nas całkowitą nowością. Nie chcę oczywiście tu nic nikomu obiecywać. Mogę jednak powiedzieć, że na pewno damy z siebie sto procent i liczymy, że uda nam się zajść wysoko w rywalizacji.

 

Pary pierwszego dnia turnieju:

Mecz nr 1: Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Malow Suwałki
Mecz nr 2: Asseco Resovia Rzeszów – eWinner Gwardia Wrocław
Mecz nr 3: LUK Politechnika Lublin – Aluron CMC Warta Zawiercie
Mecz nr 4: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn
Mecz nr 5: GKS Katowice – Stal Nysa
Mecz nr 6: VERVA Warszawa Orlen Paliwa – Trefl Gdańsk
Mecz nr 7: Cerrad Enea Czarni Radom – Cuprum Lubin
Mecz nr 8: BBTS Bielsko-Biała – PGE Skra Bełchatów

 

Sponsorem tytularnym naszej drużyny została firma AQUA. W stroje na turniej ubrała nas z kolei firma PROTON. Kolejnym sponsorem naszego klubu w turnieju plażowym jest podkrakowska firma DECO-COLOR. Wszystkim naszym darczyńcom, bez których nasz udział w zawodach stałby pod znakiem zapytania, serdecznie dziękujemy.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony