Praca wre!

Data publikacji: 2021-08-23, autor: Klaudia Piwowarczyk

Okres przygotowawczy do nadchodzącego sezonu ligowego trwa. Siatkarze pod bacznym okiem trenerów Harrego Brokkinga, Daniela Wolnego oraz Patryka Drobika nie zwalniają tempa. – Na początku przygotowań skupiamy się na ćwiczeniach wielostawowych. Do każdego z zawodników podchodzimy indywidualnie, bo jak wiadomo każdy z nich posiada jakieś dysfunkcje, które musimy wyrównywać. Im bliżej sezonu startowego, tym bardziej skupimy się na kształtowaniu siły mięśniowej. Póki co jednak skupiamy się na sile, stabilności i mobilności zawodników. Na chwilę obecną objętość jest duża, ale w późniejszych etapach będziemy ją zmniejszać – zapewnia trener przygotowania motorycznego Patryk Drobik, który w murach siłowni szlifuje formę naszych graczy.

Pierwsza jednostka treningowa odbyła się już 27 lipca i zgromadziła reprezentantów BBTS Bielsko-Biała na piaszczystych boiskach na pływalni Start, natomiast pierwsza jednostka w hali miała miejsce 2 sierpnia przy ul. Bratków 16. W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym zawodnicy naszego klubu wzięli udział w zmaganiach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W odpowiedzi na zaproszenie organizatora siatkarze pod wodzą Daniela Wolnego udali się do Krakowa, gdzie w dniach 5-7 sierpnia rozegrali trzy mecze kolejno z PGE Skrą Bełchatów, Cerrad Eneą Czarnymi Radom oraz Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Po zaciętej walce zmuszeni byliśmy uznać wyższość wicemistrza Polski i pożegnaliśmy się z turniejem w sobotnie przedpołudnie. W błękitnych strojach i herbem na piersi wystąpili Radosław Gil, Kacper Ledwoń, Paweł Gryc, Tomasz Piotrowski, Bartosz Pietruczuk, Jan Lesiuk, Oleg Krikun oraz Adrian Hunek, który pełnił rolę kapitana drużyny.


Zaledwie jeden dzień wystarczył, aby spragnieni treningu zawodnicy ponownie spotkali się niemalże w komplecie już w poniedziałkowy poranek w siłowni My Fitness Place. W ekipie zabrakło wyłącznie naszego atakującego Jake’a Hanesa, który realizował w tym czasie obowiązki kadrowe wraz z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.


Sztab szkoleniowy dba o to, aby okres przygotowawczy pozbawiony był szarej, treningowej monotonii, stąd już 18 sierpnia nasz zespół rozegrał swój pierwszy mecz sparingowy z czeskim przeciwnikiem VK Ostrava. Środowe popołudnie było tym samym pierwszą okazją dla naszych kibiców oraz miłośników siatkówki w Bielsku-Białej do odwiedzin hali pod Dębowcem i spotkania z naszymi zawodnikami. Jak na mecz kontrolny przystało zawodnicy rozegrali aż pięć setów, a wynik spotkania to 4:1 dla bielszczan.
Nie tak długo, bo zaledwie trzy dni siatkarze BBTS-u czekali na kolejny sprawdzian. W sobotę 21 sierpnia udaliśmy się do Kluczborka, gdzie rozegraliśmy mecz z miejscowym KKS Mickiewiczem. Rezultat sparingu może cieszyć, bowiem podopieczni Harrego Brokkinga pokonali gospodarzy 3:1.


Na kolejny, wyjazdowy sparing nasi zawodnicy zawitali tym razem do Częstochowy. To tam zmierzyliśmy się z dowodzonymi przez Piotra Gruszkę siatkarzami Norwida. Mecz zakończył się trzysetowym zwycięstwem ekipy Harrego Brokkinga. Środowe spotkanie było kolejnym sprawdzianem bielszczan, które z pewnością okazało się owocnym źródłem nowych informacji dla naszego sztabu szkoleniowego. 

 

Maraton spotkań przedsezonowych zaprowadził zespół BBTS-u Bielsko-Biała do hali w Szopienicach. W odpowiedzi na zaproszenie miejscowego GKS-u Katowice siatkarze stawili się w sierpniowe, piątkowe popłudnie (27.08.2021.) w hali przy ul. 11 Listopada 16 i to tam rozegrali czterosetowy pojedynek zakończony remisem. 

 

Następnego dnia bielszczan czekał długi dzień. W sobotę zmierzyliśmy się na wyjeździe z mistrzem Polski - Jastrzębskim Węglem. Choć w siatkówce mecz zawsze wyłania zwycięzcę tym razem, podbnie jak w dniu poprzednim, wynik spotkania wyniósł 2:2. Bezpośrednio po tym starciu autokar zawiózł naszych zawodników na Rynek, gdzie odbyła się prezentacja ekipy BBTS Bielsko-Biała. 

 

Jest chwila na złapanie oddechu, bo kolejne mecze weryfikujące formę naszych reprezentantów już wkrótce! Następnym przystankiem na sparingowej mapie BBTS-u jest turniej Góral Cup - Beskidy, który odbędzie się w dniach 3-4.09.2021r. w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. Serdecznie zapraszamy kibiców oraz miłośników siatkówki!

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony