Góral Cup – Beskidy 2021

Data publikacji: 2021-09-01, autor: Klaudia Piwowarczyk

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich, stęsknionych siatkarskich wrażeń kibiców z Bielska-Białej, ale nie tylko. Pierwszy, oficjalny turniej inaugurujący sezon 2021/2022 na Podbeskidziu rozegrany zostanie w dniach 3 i 4 września w hali pod Dębowcem. Do udziału w Góral Cup - Beskidy zaprosiliśmy czołowe drużyny z zaplecza PlusLigi. Swój udział w imprezie potwierdzili: Gwardia Wrocław, Norwid Częstochowa oraz MKS Będzin. Zapraszamy na trybuny! Wstęp bezpłatny!


Areną zmagań siatkarzy podczas Góral Cup - Beskidy 2021 będzie hala pod Dębowcem. Turniej rozegrany zostanie w dniach 3 i 4 września. Będzie to pierwszy oficjalny spektakl z udziałem naszych siatkarzy w sezonie 2021/2022, który pozwoli im zaprezentować się przed własną publicznością w nowym, odmienionym składzie. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy czołowe drużyny z 1. Ligi: Gwardię Wrocław, Norwid Częstochowa oraz MKS Będzin - w składzie tej ostatniej ekipy nie zabraknie zawodników, którzy jeszcze w sezonie minionym walczyli razem z nami o awans do PlusLigi. Do Bielska-Białej zawitają bowiem Kajetan Marek i Michał Makowski.

 

Drużyny zagrają według systemu „każdy z każdym”, bez podziału na grupy. Rywalizacja toczyć będzie się w trzech setach. O końcowej klasyfikacji turnieju decydować będą w pierwszej kolejności zdobyte punkty (1 pkt za każdy wygrany set), następnie – ratio setów, ratio punktów, a na końcu wynik bezpośredniego meczu.

 

Przypomnijmy, że pierwsza edycja Góral Cup - Beskidy rozegrana została w lutym bieżącego roku. Niestety, ze względu na obostrzenia covidowe odbyła się bez udziału publiczności. W zmaganiach udział wzięły wówczas cztery drużyny – przedstawiciele czeskiej ekstraklasy VK Ostrava oraz pierwszoligowcy: Mickiewicz Kluczbork, MCKiS Jaworzno oraz BBTS Bielsko-Biała. Zwycięzcami pierwszej edycji turnieju zostali siatkarze z Kluczborka.

 

Podobnie, jak to miało miejsce w lutym, tak również i teraz wydarzenie transmitowane będzie przez naszego partnera - firmę V-RAY VIDEO, na klubowym kanale YouTube. Warto jednak wybrać się osobiście do hali, gdyż przygotowaliśmy dla naszych kibiców szereg, także pozasportowych atrakcji, wśród których na plan pierwszy wysuwa się koncert Zespołu Pieśni i Tańca Bielsko, który będzie miał miejsce w piątek, zaraz po oficjalnym otwarciu turnieju.

 

Program Góral Cup – Beskidy 2021

 

Piątek, 3 września

Godz. 16.00 Exact System Norwid Częstochowa – MKS Będzin
Godz. 17.45 Oficjalne Otwarcie Turnieju
Godz. 18.00 Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Bielsko
Godz. 19.00 BBTS Bielsko-Biała – eWinner Gwardia Wrocław

 

Sobota, 4 września

Godz. 11.00 MKS Będzin – eWinner Gwardia Wrocław
Godz. 13.00 BBTS Bielsko-Biała – Exact System Norwid Częstochowa
Godz. 15.00 eWinner Gwardia Wrocław – Exact System Norwid Częstochowa
Godz. 17.00 BBTS Bielsko-Biała – MKS Będzin

 

Wstęp na zawody jest wolny!

 

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony