„Góral Cup - Beskidy 2021” za nami!

Data publikacji: 2021-09-09, autor: Klaudia Piwowarczyk

W pierwszy wrześniowy weekend 3-4.09.2021r. siatkarze BBTS Bielsko-Biała wzięli udział w turnieju, który odbył się w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. Podopieczni Harrego Brokkinga zaprosili do udziału swoich pierwszoligowych rywali: MKS Będzin, KS Norwid Częstochowa oraz eWinner Gwardię Wrocław. Turniej był doskonałą okazją dla wszystkich drużyn do weryfikacji postępów okresu przygotowawczego przed nadchodzącym sezonem, który nieubłaganie się zbliża.

Niemalże pełne dwa dni meczów zgromadziły na trybunach kibiców oraz pasjonatów siatkówki z Podbeskidzia i nie tylko! Pojawili się również sympatycy pozostałych drużyn. Rozgrywki przebiegały w przyjemnej, koleżeńskiej atmosferze zgodnie z zasadami „fair play”. Każdy z meczów rozgrywany był w trzech partiach, a o wyniku końcowym decydowały zgromadzone punkty. Organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa, gdyby nie główni sponsorzy turnieju, którymi byli firma PreZero świadcząca usługi w zakresie gospodarki odpadami i ochrony środowiska oraz  Gmina Bielsko-Biała. Całe wydarzenie zwieńczone zostało wręczeniem statuetek dla każdego zespołu oraz najlepszych zawodników.

 

Pierwsze miejsce wywalczyła ekipa z Wrocławia, drugie miejsce na podium przypadło drużynie
z Bielska-Białej, trzecie zajęli sąsiedzi z Będzina, natomiast na czwartym miejscu uplasowali się zawodnicy z Częstochowy. Tytuł najlepszego rozgrywającego turnieju przyznano Lukasowi Tichackovi, a MVP okrzyknięty został atakujący eWinner Gwardii Wrocław - Grzegorz Bociek.

 


Spragnieni atmosfery kibicowskiej oraz siatkówki w wydaniu "na żywo" obserwatorzy chętnie uczestniczyli w widowisku, co dodatkowo uatrakcyjniło towarzyskie spotkania pierwszoligowych ekip. Były one tym bardziej emocjonujące, bowiem formuła turnieju uwzględniała pojedynki "każdy z każdym", w związku z czym wszystkie ekipy przystąpiły do meczu z każdym z trzech, pozostałych rywali.


To już drugi turniej, który BBTS Bielsko-Biała zorganizował w tym roku z okazji obchodów Roku Górali ustanowionego przez Marszałka województwa śląskiego, a dziewiętnasty turniej Beskidy rozgrywany zawsze przed rozpoczęciem sezonu. Ponownie była to gratka dla miłośników siatkówki, jak również przyjemna i pożyteczna forma rywalizacji.

 

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony