JESTEŚMY W FINALE!

Data publikacji: 2022-04-26, autor: Klaudia Piwowarczyk

Po niezwykle zaciętym i emocjonującym półfinale, w którym to dwukrotnie BBTS Bielsko-Biała zmierzył się z drużyną BKS-u Visły Proline Bydgoszcz meldujemy się w finale rozgrywek Tauron I Ligi sezonu 2021/2022!

 

 

Tegoroczne zmagania na zapleczu PlusLigi są niezwykle ciekawym widowiskiem. Stawka, o którą mierzą się zespoły pierwszoligowe jest wysoka, bowiem szansę na awans z tego grona otrzymują aż dwie drużyny. Gra warta jest świeczki, a motywacja z meczu na mecz rośnie.


Starcia ćwierćfinałowe wyłoniły cztery drużyny, które bezpośrednio walczą o medale. W pierwszej półfinałowej parze BBTS Bielsko-Biała zmierzył się z BKS-em Visłą Proline Bydgoszcz i po dwóch, pięciosetowych pojedynkach to bielszczanie zapewnili sobie awans do finału. Poniedziałkowy mecz rozgrywany był w hali Łuczniczka, a MVP tego meczu wybrany został atakujący, Jake Hanes.

 

W drugiej półfinałowej parze o awans do finału walczą MKS Będzin oraz Polski Cukier Avia Świdnik. W pierwszym meczu, po pięciosetowym starciu to świdniczanie cieszyli się ze zwycięstwa. Poniedziałkowy mecz na własnym terenie zakończyli jednak w czterech setach, tym razem uznając wyższość rywali z Będzina. MVP spotkania został wybrany Brandon Koppers. Decydujący mecz rozegrany zostanie w piątek 29.04 o godzinie 20:30 w Będzinie.

 

BKS Visła Proline Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (21:25, 22:25, 25:17, 25:19, 11:15)
Polski Cukier Avia Świdnik - MKS Będzin 1:3 (18:25, 25:19, 19:25, 23:25)

 

Z niecierpliwością czekamy na wynik piątkowego meczu. Dowiemy się, z kim walczyć będziemy w pierwszym, finałowym pojedynku. Na tym etapie walka o mistrzostwo rozgrywek Tauron I Ligi toczy się do trzech zwycięstw. Pierwsze starcie odbędzie się w poniedziałek 2.05 o godzinie 17.30 w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. Kolejny mecz zaplanowany jest na piątek 06.05 - godz. 17.30, natomiast trzeci w niedzielę 08.05 - godz. 20.30.

 

Drodzy kibice, liczymy na Wasze wsparcie i doping. Bardzo Was potrzebujemy!
Do zobaczenia w hali!

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony