Klub kibica - historia

Najbardziej doświadczeni członkowie Klubu Kibica są związani z bielskim klubem od 1999 roku, kiedy to powstał zespół BBTS Siatkarz Bielsko-Biała, a w jego władzach był obecny prezes BBTS Bielsko-Biała – Piotr Pluszyński. Wtedy to w barażach o utrzymanie w Polskiej Lidze Siatkówki ulegliśmy Skrze Bełchatów. Już wtedy aktywnymi kibicami bielskiej drużyny byli: Adam Włodarczyk – prezes Stowarzyszenia Klubu Kibica, Maciej Kaliciński- v-prezes, Michał Stanisławski – przewodniczący Komisji Rewizyjnej, który wówczas był członkiem juniorskich drużyn BBTS oraz Jakub Maksymiuk.
Kolejne lata to gra drużyny BBTS na zapleczu Polskiej Ligi Siatkówki, gdzie w 2002r. graliśmy w barażach o awans do siatkarskiej Ekstraklasy. Niestety ulegliśmy wtedy zespołowi Bosman Morze Szczecin. W tych meczach powoli raczkował nasz Klub Kibica i liczył kilka osób, w tym wspomniani wcześniej Włodarczyk, Kaliciński, Stanisławski i Maksymiuk.

 

W sezonie 2002 / 2003 awansowaliśmy do Polskiej Ligi Siatkówki po zwycięskim turnieju barażowym i w sezonie 2003/2004 zadebiutowaliśmy w PLS. Wtedy to nasz Klub Kibica rozrósł się i zorganizowaliśmy pierwszy mecz wyjazdowy do Sosnowca (styczeń 2004r.). Podczas gry w PLS w sezonie 2003/2004 zorganizowaliśmy wyjazdy do Częstochowy, na który pojechało blisko 30 sympatyków BBTS-u oraz do Wrocławia, gdzie pojechało około 25 osób. Po pełnym emocji sezonie zagraliśmy w barażach o utrzymanie z Górnikiem Radlin, które niestety zakończyły się spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej. Jednak na meczach w Radlinie po raz kolejny pojawiła się grupa sympatyków BBTS, z których większość tworzy obecny Klub Kibica BBTS.

 

W latach 2004 - 2013 nasza drużyna występowała na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej, gdzie kibice bielskiej siatkówki niejednokrotnie przeżywali skrajne emocje. Z punktu widzenia Klubu Kibica ważne były dalekie wyjazdy do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie pojechało 4 naszych kibiców, jednak z punktu widzenia całej historii BBTS oraz naszego Klubu Kibica najbardziej emocjonujący był wyjazd do Poznania na rewanżowe mecze barażowe o utrzymanie się w I Lidze. Po dwóch porażkach na własnym parkiecie nasi siatkarze jechali do Poznania z „nożem na gardle”. W trzecim spotkaniu BBTS przegrywał już 0-2. Jednak nasi siatkarze doprowadzili do tie-breaka i wygrali go 40-38!! To był najbardziej emocjonujący mecz w historii naszego Klubu Kibica, a garstka fanów dawała się z siebie wszystko na trybunach. Baraże z Poznaniem zakończyły się zwycięstwem BBTS 3-2 i zarówno my, kibice, jak i siatkarze mogliśmy krzyknąć po 5 meczu w Bielsku-Białej – UTRZYMALI!!!!

 

W sezonie 2008 / 2009 siatkarze z Bielska-Białej prezentowali się znakomicie na zapleczu Plus Ligi. Po rundzie zasadniczej zajmowali pierwsze miejsce i łatwo awansowali do finałów gdzie mierzyli się z Siatkarzem Wieluń. Po meczach w Bielsku-Białej było 1-1 w meczach i Klub Kibica BBTS zorganizował 2-dniowy wyjazd na 2 mecze do Wielunia, gdzie pojechało około 10 członków naszego KK. Niestety ulegliśmy Wieluniowi i musieliśmy grać baraże z Radomiem, gdzie również zorganizowaliśmy 2-dniowy wyjazd. Niestety 2 pierwsze w Radomiu przegraliśmy, a w trzecim meczu w Bielsku-Białej również ulegliśmy zespołowi Jadaru i nie awansowaliśmy do PlusLigi.

 

W sezonie 2012 / 2013 jednym z ważniejszych wyjazdów był mecz w Nysie. Zmobilizowani i naładowani pozytywną energią udaliśmy się do ekipy z województwa opolskiego. Emocje na parkiecie, jak i na trybunach sięgały „zenitu”, widać było zgrzyty pomiędzy siatkarzami i kibicami.

 

W sezonie 2012 / 2013 drużyna BBTS spisywała się znakomicie awansując do meczów finałowych w rozgrywkach I ligi, gdzie mierzyliśmy się z ekipą Czarnych Radom. Ulegliśmy w meczach finałowych 0-3. Jednak decyzją zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej awansowaliśmy do PlusLigi.

 

W sezonie 2013 / 2014 w naszych szeregach było coraz więcej chętnych do wspierania siatkarzy, dzięki czemu zorganizowaliśmy wyjazdy do Kędzierzyna Koźla i Jastrzębia, a na meczach w Bielsku-Białej w naszym sektorze pojawiało się coraz więcej chętnych, dzięki czemu zaczęliśmy myśleć o zarejestrowaniu Stowarzyszenia Klubu Kibica BBTS Bielsko-Biała. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane przed startem rozgrywek obecnego sezonu (2014/2015), dzięki czemu udało nam się zorganizować wyjazdy do Jastrzębia, Częstochowy i Sosnowca, a na meczach w Bielsku-Białej w naszym sektorze z każdym meczem pojawia się coraz więcej zagorzałych kibiców. Mamy nadzieję, że liczba sympatyków będzie stale rosła i członków naszego Stowarzyszenia będzie dalej przybywać.

 

Poza dopingowaniem naszej drużyny w meczach domowych i wyjazdowych członkowie naszego Klubu Kibica kilkukrotnie brali udział w Mistrzostwach Polski Klubów Kibica oraz Pucharach Polski Klubów Kibica. Debiutowaliśmy w 2005 roku w Warszawie w Pucharze Polski zajmując 8 miejsce. Następne zmagania kibiców odbywały się w Bydgoszczy oraz Wrocławiu, gdzie Klub Kibica BBTS godnie się zaprezentował. Po kilkuletniej przerwie po raz kolejny zostały zorganizowane Mistrzostwa Kibiców. Zmagania odbyły się w maju 2014 roku w Bełchatowie, a nasza drużyna zajęła 5 miejsce uzyskując przy tym tytuł najładniejszej ekipy. W przyszłym roku odbędzie się kolejny tego typu turniej, który zostanie zorganizowany w maju 2015 w Rzeszowie przez Stowarzyszenie Sympatyków Resovii Rzeszów.

 

Michał Stanisławski

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Stowarzyszenia Klubu Kibica

BBTS Bielsko-Biała

 

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony