Klub

Bielsko-Bialskie Towarzystwo Sportowe „Siatkarz – Original” powstało w 1999 roku. Prezesem zarządu został Józef Kapela, wiceprezesami natomiast Marek Godziszka i Piotr Pluszyński. W 2008 roku klub zmienił nazwę na „BBTS” Bielsko-Biała.

 

W 2003 roku klub dołączył do grona drużyn grających w Polskiej Lidze Siatkówki, niestety, tylko na rok. W sezonach 2004/2005 – 2012/2013 zespół występował w I lidze mężczyzn. W czerwcu 2013 roku władze PLPS podjęły decyzję o rozszerzeniu PlusLigi do 12 zespołów. Wtedy też powołano spółkę akcyjną, której większościowym właścicielem jest TS BBTS Bielsko-Biała. Tym samym do grona drużyn siatkarskiej ekstraklasy dołączył BBTS Bielsko-Biała, pod wodzą trenera Janusza Bułkowskiego. W trakcie sezonu nastąpiła zmiana na stanowisku szkoleniowca: pracę z drużyną rozpoczął Wiktor Krebok. Mimo podejmowanych przez Zarząd działań, BBTS rozgrywki zakończył na ostatnim miejscu.

 

Przed sezonem 2014/2015 nastąpiła przebudowa drużyny. Szkoleniowcem został debiutujący w tej roli Piotr Gruszka, zakontraktowano również nowych zawodników. Tym sposobem rozpoczął się kolejny etap w historii BBTS-u, drużyna zakończyła sezon na 13. miejscu. W następnych rozgrywkach drużynę poprowadzili bracia - Krzysztof i Andrzej Stelmachowie. Drużyna, której kapitanem był Marcin Wika, zajęła finalnie 12. miejsce. Sezon 2016/2017 bielską ekipę prowadzili dwaj Słowacy - najpierw pierwszym szkoleniowcem był Miroslav Palgut. Po serii porażek jego miejsce zajął Rostislav Chudik. Drużyna zajęła 14. miejsce w stawce 16 zespołów.

 

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony